Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolombiya Peru Bolivya Turu

22 Ağustos 2021 Pazar (1.gün)

Bogota’ya ulaşan misafirlerimizi havalimanında karşılayıp kalacağımız otele yerleşiyoruz. Tarihi merkezde alacağımız akşam yemeğimiz sonrası saat farkına ve rakıma uyum sağlamak için yemekten sonra dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama Bogota’da

23 Ağustos 2021 Pazartesi (2.gün)

Pazartesi günleri Bogota şehrinde müzeler kapalı olduğu için hiç vakit kaybetmeden rotamızı Medellin şehrine çeviriyoruz. Sabah erken saatlerde Bogota’dan Medellin’e uçuyoruz. Kolombiya’nın 2. büyük ve en çok turist çeken şehri, bir zamanlar Pablo Escobar ve diğer uyuşturucu kartelleri nedeniyle oldukça tehlikeli olan şehrin bugünkü yüzü ile tanışmaya hazır mısınız? Zamanının en tehlikeli mahallesi Comune 13’ü yerel rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sanatla yaşamın nasıl değiştiğini görmek umut verici olacak.  Medellin’i ziyaret ettikten sonra yakınlarındaki Kolombiya’nın en güzel manzaralarından birini görmek için El Peñol kayasına tırmanacağız. Önümüzde 740 merdiven duruyor. Bacaklara kuvvet 🙂

Konaklama Medellin’de

24 Ağustos 2021 Salı (3.gün)

Sabah erkenden Medellin’den Bogota’ya uçuyoruz ve Kolombiya’nın başkenti Bogota’yı keşfetmek için yollara düşüyoruz. Şehrin tarihi merkezinde Bolivar Meydanı, Altın Müzesi, Chorro de Quevedo’yu ziyaret ettikten sonra Bogota’nın en özel restoranlarından birinde Kolombiya yemeklerinin tadına bakarak öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Bogota’ya kuş bakışı bakabileceğimiz Monserrate Tepesi’ne finiküler ile çıkıp bu topraklar keşfedilmeden önceki ve keşfedildikten sonraki tarihine kulak veriyoruz.  Bogota’nın gece hayatı da oldukça hareketli, tabi ki biz de bu hareketliliğe hareket katacağız 😉

Konaklama Bogota’da

25 Ağustos 2021 Çarşamba (4.gün)

Sabah kahvaltımızın ardından Kolombiya’nın Amazonlar bölgesinde bulunan şehri Leticia’ya uçmak için havalimanına ulaşıyoruz. Leticia şehri, Brezilya’nın Tabatinga ve Peru’nun da Santa Rosa şehri ile sınır komşusu. Şehre ulaştıktan sonra Kolombiya’dan çıkış, Peru’ya giriş için gerekli pasaport damgaları için gerekli işlemleri yaptırıp otelimize yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Leticia şehrinden 15-20 dakikalık bir yürüyüşle Brezilya sınırına geçiyoruz ve Tabatinga şehrini ziyaret ediyoruz.

Konaklama Leticia

26 Ağustos 2021 Perşembe (5.gün)

Amazon Ormanları içinde bulunan konaklama mekanımıza gitmek için Amazon Nehri üzerinde yapacağımız uzun bir tekne yolculuğu için sabahın erken saatlerinde yola düşüyoruz. Muhtemelen hayatınızın en özel tekne turlarından biri olacak. Muhteşem bir doğanın içinde, karayolu olmayan minik minik yerleşim yerlerinden geçeceğiz. Konaklayacağımız yere ulaştıktan sonra yerel rehberimiz eşliğinde Amazon Ormanları içinde aktivitelerimiz başlıyor. Amazonlar’ın mutfağının tatlarına, egzotik Amazon meyvelerinin tadına bakmayı da ihmal etmeyeceğiz elbette 😉

Konaklama Amazonlar’da

27 Ağustos 2021 Cuma (6.gün)

Amazonlar’da bir güne uyanmak muhteşem! Kuşların sesleri her yerde! Doya doya orman ve nehir üzerinde aktivitelerle dolu bir gün. Amazon Nehri’nde yaşayan pembe ve gri yunus balıklarının peşinde düşüceğiz.

Konaklama Amazonlar’da

28 Ağustos 2021 Cumartesi (7.gün)

Kahvaltımızın ardından Peru’nun Amazonlar bölgesinde bulunan şehri İquitos’a gitmek üzere yine Amazon Nehri üzerinde tekne yolculuğumuz başlıyor. İquitos’a ulaştıktan sonra öğlen yemeğimizi alıyoruz ve ardından Peru’nun başkenti Lima’ya uçmak için havalimanına geçiyoruz. Peru mutfağı dünyaca ünlü mutfaklarından biri. Lima’da ünlü restoranlardan birini ziyaret edeceğiz.

Konaklama Lima’da

29 Ağustos 2021 Pazar (8. Gün)

Peru’nun başkenti Lima, Pasifik Okyanusu kıyısında yeralıyor. Tarihi meydanını ziyaret ederken Peru’nun tarihine kulak vereceğiz. Şehrin hem sanatçı yüzünü, hem de modern yüzünü göreceğiz. Yerel kıyafetleri ile sokaklarda yürüyen kadınlar ve modern kıyafetli gençler.  Öğle yemeğimiz sırasında Peru’nun yerel danslarıyla dans eden dans gruplarını izleme şansımız olacak. Lima’nın gece hayatına da elbet göz atacağız 😉

Konaklama Lima’da

30 Ağustos 2021 Pazartesi (9. Gün)

Lima’dan araçla 4.5 saat uzaklıkta bulunan Peru Çölleri bölgesinde yeralan Huacachina vahasına ulaşmak için erkenden yola çıkıyoruz. Pasifik Okyanusu kenarında yol alırken toprakların git gide çölleştiğine ve bu topraklarda yaşayanları görme imkanımız olacak. Huacachina vahasına ulaştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve çölde yapılacak aktiviteler için çöl aracımızla kum tepelerine tırmanmaya başlıyoruz. Çölde kum sörfü yapmak kimlere enteresan geliyor? Sörf yapmayı bilmeyenler göbek üstü de kayabilir 😉 Aşırı keyifli aktivitelerdendir benden söylemesi 😉 Çölde izleyeceğiniz günbatımını en özel anlardan biri olacak!

Konaklama Huacachina’da

31 Ağustos 2021 Salı (10.gün)

Kahvaltımızın ardından Lima’ya araçla geri dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Lima’dan Cusco’ya uçuyoruz. Bir zamanlar Inkalar’a başkentlik yapmış Güney Amerika’nın en otantik şehri Cusco’nun tarihi merkezinde minik bir tur yapıyoruz. Bebek lamalı, yerel kıyafetleri ile etrafta dolaşan Perulu kadınların fotoğraflarını çekmeye muhtemelen doyamayacaksınız 😉

Konaklama Cusco’da

1 Eylül 2021 Çarşamba (11.gün)

Bugün tüm günümüzü Cusco’ya ayırdık. Plaza de Armas yani şehrin merkezinden başlayarak Cusco’yu koklamaya başlıyoruz. Qorikancha Müzesi’ni ziyaret edeceğiz ve yerel rehberimizden Inkalar’ı dinleyeceğiz. Yerel ürünlerin satıldığı San Pedro pazarını ziyaretimizin ardından Kakao ve Çikolata müzesinde bir sıcak çikolata ile yorgunluğumuzu atıp şehrin bohem semti San Blas sokaklarına ilerliyoruz.  Cusco 3400 metrede bulunuyor ve bu yükseklik nedeniyle bol bol su içmeyi hatta koka yaprağı çiğnemeyi de ihmak etmiyoruz. Akşam ise Peru danslarını ve müziklerini canlı canlı dinleyeceğiz. 

2 Eylül 2021 Perşembe (12.gün)

Bugün dünyanın yeni 7 harikasından biri, Peru denildiğinde ilk akla gelen Machu Picchu’yu ziyaret etme günü. Sabah çok erken bir saatte önce otobüsle ardından And Dağları arasından kıvrılarak ilerleyen trenle Machu Picchu antik şehrinin eteklerinde yer alan Aguas Calientes köyüne ulaşıyoruz ve buradan 20 dakikalık bir araç yolculuğu ile Machu Picchu’nun girişine ulaşıyoruz.  Neden, ne zaman ve kimin tarafından yapıldığı halen bilinemeyen kentin koca koca taşları arasında yerel rehberimizden arkeolojik çalışmalar sonrası edinilen bilgilere kulak veriyoruz. Bu şehir sizi büyülecek! Şehri ziyaretimizin ardında yine aynı yolda Cusco’ya dönüyoruz.

Konaklama Cusco’da

3 Eylül 2021 Cuma (13. Gün)

Sabahın erken saatlerinde Cusco’dan ayrılıyoruz, araç yolculuğu ile Titicaca Gölü üzerinde sazlılardan yapılmış yüzen adalar Los Uros Adaları’na ulaşıyoruz, burada yaşayan insanlarla tanışıp yine sazlıklardan yapılma teknelerle Titicaca gölünde geziyoruz. Bu adacıkların üstüne kurulmuş bir otelde uyumak fikri nasıl geliyor kulağınıza?

Konaklama Los Uros Adaları’nda

4 Eylül 2021 Cumartesi (14. Gün)

Sabah erkenden adalardan tekneyle karaya ulaşıyoruz ve araçla Bolivya sınırına doğru yol alıyoruz. Pasaportlarımıza Bolivya’ya giriş için gerekli damgaları bastırdıktan sonra Bolivya maceramız başlıyor. İlk durağımız Tiwanaku Antik Şehri. Yerel rehberlerimiz eşliğinde Inkalar öncesi bu bölgeniz güçlü halkı Tiwanakuların kültürü ve tarihi hakkında bilgi alıyoruz.  Bu bölgeyi ziyaretimizin ardından araçla Bolivya’nın başkenti La Paz’a ulaşıyoruz. Otele eşyalarımızı bıraktıktan sonra ünlü cadılar çarşısını ve Ay Vadisini ziyaret edeceğiz.

Konaklama La Paz’da

5 Eylül 2021 Cumartesi (15. Gün)

Sabah erken bir saatten La Paz’dan Bogota’ya uçuyoruz. Gezimizin son gününde bu kıtanın kaderini değiştiren El Dorado efsanesinde geçtiğine inanılan Guatavita Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Altında altın olduğuna inanılan bu nehrin başına gelenlere bakalım siz de benim kadar şaşıracak mısınız? 😉

Evlere dönüş uçağı için havalimanına transfer

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Ziyaret edeceğimiz ülkelere girişte karantina uygulaması yok. Tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

• İstanbul-Bogota gidiş dönüş ekonomi uçuşu ( Air France ile, Paris aktarmalı – transit vize gerekmiyor)

(Farklı bir ülkeden gelecekseniz ya da farklı bir havayolunu tercih ederseniz tur fiyatını buna göre düzenleyebiliriz.)

Bogota-Medellin, Medellin-Bogota, Bogota-Leticia, İquitos-Lima, Lima-Cusco, La Paz-Bogota olmak üzere 6 adet ekonomi sınıfı 20 kg bagaj hakkı olan uçak biletleri

• 14 gece 3 ve 4*lı otellerde konaklama (Amazonlar’da ve Los Uros Adaları’nda oranın ortamına uygun, güvenli ve temiz odalarda konaklayacağız)

• Tüm kahvaltı ve öğle yemekleri

• Gezi boyunca tüm karşılama, kara ve nehir yolu transferleri 

• Ören yeri girişleri

• İspanyolca/İngilizce’den Türkçe’ye çevirmenlik

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

• Akşam yemekleri

• Yurtdışı çıkış harcı ( Türkiye’den çıkış yapacaklar için 50 TL)

• Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

• Kişisel harcamalar

KONAKLAMA

3-4* otellerde, 2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. Amazonlar bölgesinde bunglow evlerde kalacağız. Geziye tek başınıza da katılabilir ve tek gelen başka biri ile (aynı hemcinsten) aynı odayı paylaşabilirsiniz. Tek kişi konaklama farkı 500 USD’dir.

GEZİ ÜCRETİ 

3800 USD ( 3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30’u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını temmuz ayı sonunda, %30’unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiniz. ) 

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

VİZE

Kolombiya, Peru ve Bolivya T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

İLETİŞİM

Güney Amerika’nın en gözde ülkelerinden Kolombiya, Peru ve Bolivya’yı benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Turlar BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) bünyesi altında gerçekleştirilmektedir.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.