23 Nisan’a sayılı günler kala, geçen sene ilkini gerçekleştirdiğim 23 Nisan Çocuk Resim Yarışmasını bu sene de düzenlemeye karar verdim.

Yarışmanın teması ”Bisikletle Dünya Turu

Benim çocukluğum hep bisiklet üstünde geçti fakat bir gün bisikletle dünyayı dolaşacağımı hiç hayal etmemiştim. Bırakın bisikletle ülke ülke gezmeyi, iki şehir arasında pedallamış birilerini bile duymamıştım çocukluğumda. O yaşlarımda biri bana ”Bisikletle dünyayı gezmek ister misin?” diye sorsa ne derdim acaba diye arada aklıma gelir.
Yolda karşılaştığım çocukların bir çoğu bisikletle seyahat ettiğimi duyunca çok şaşırıyor. Anlatıyorum nasıl pedallıyorum, nerelerde uyuyorum, ülkeleri nasıl bisikletimle geçiyorum diye. Yüzlerinde gizleyemedikleri şaşkınlıklarıyla beni dinlerlerken ”Sen de ister misin bisikletinle dünyayı gezmek?” diye sorunca bir çoğu ”Evet” diyor heyecanla. Bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu sadece büyüklere değil çocuklara da göstermekten müthiş keyif alıyorum. Kim bilir belki aralarından birilerinin hayali olur ve bisikletiyle ülkeleri aşar büyüdüğünde. Soranlara da ”Ben çocukken bisikletli bir kadınla tanışmıştım, ülke ülke geziyordu. Bana anlattığı hikayelerden çok etkilenmiştim. Hep hayal kurdum şimdi de hayalimi gerçekleştiriyorum” derse kulaklarım duymasa da kalbim hissedecektir.
2017'de yarışmanın birincisi Yağız
2017’de yarışmanın birincisi Yamaç
Böyle olunca geçen sene acaba sizlerin çocukları bisikletle dünyayı gezme konusunda neler düşünüyor diye merak etmeye başlamıştım. Bu merak da resim yarışması fikrini doğurdu.
Çocuklarınızla, öğretmenseniz öğrencilerinizle yarışmanın temasını paylaşın lütfen ve onlardan bu temada bir resim yapmasını isteyin.
Gönderilen tüm resimler kendi kategorilerinde bisikletli gezgin ve sanatçılardan oluşan jüri tarafından oylanacak ve en yüksek puanı alan resimler yarışmanın kazananları olacaktır.
Yarışma sonuçlarını, 23 Nisan 2018’de blogumda ve sosyal medya hesaplarımda duyuracağım.
23 Nisan Çocuk Resim Yarışması 2017
23 Nisan Çocuk Resim Yarışması 2017 

HEDİYE:

Bu sene yarışmaya resim gönderen her çocuğa irili ufaklı hediye göndermeyi hedefliyorum. Yarışmaya ürün sponsoru arayışım devam ediyor.

Şu ana kadar kesinleşmiş ürün desteği verecek markalar:

  • Tay Tay Tahta Bisiklet
  • Edding Türkiye
  • İyi Ekim
  • Mr. Cupo
  • Mutlu Sevgi Kartları

Yarışmaya katılan çocuklara bu markaların ürünlerinden gönderiyor olacağız.

2-5 Yaş Kategorisi:  1. ye Tay Tay Tahta Bisiklet‘ten denge bisikleti

6-8 Yaş Kategorisi: Bisiklet

9-12 Yaş Kategorisi: Bisiklet

YARIŞMA KURALLARI

– Yarışmaya, Türkiye genelinde bulunan 2-12 yaş arası çocuklar katılabileceklerdir.
– Her çocuk yarışmaya sadece 1 resimle katılabilir.
– Yarışmada kullanılacak resim tekniği ve boyutu serbesttir.
– Yarışma sonucu 23 Nisan günü İşim Gücüm Gezmek sosyal medya hesapları ve Medya Sponsoru Anneyiz sosyal medya hesapları üzerinden açıklanacaktır.

Resimleri nasıl göndereceksiniz?

– Yapılan resmin fotoğrafını çektikten sonra bu fotoğrafı ve ek olarak çocuk ve elinde yapmış olduğu resimle beraber çekilmiş bir fotoğrafının da halesargin@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Maile çocuk ismi, soyadı, yaşı ve yaşadığı şehir bilgileri de yazılmalıdır.
– Resmin fotoğrafını sadece çocuğun anne yada babası gönderebilir. ”Komşunun oğlu, dayımın kızı yaptı.” diyerek gönderilen resimler kabul edilmeyecek.
– Öğrencilerinin  ailelerinin internete ulaşım imkanı yoksa öğretmenler çocukların resimlerini gönderebilir.
Başvuru için son gün 19 Nisan 2018
Yarışma tamamlandıktan sonra, yarışmaya katılan bütün resimler internet sitemde yeralıyor olacak.
Çocukların hayallerini büyük ve canlı tutmamızın geleceğimizi nasıl etkileyeceğini anlatan önemli bir videoyu da ayrıca sizinle paylaşmak istiyorum. Bu sadece bir resim yarışması değil aslında geleceğimizi de güzelleştirmek için atılan tohumlardan biri.

Tüm çocuklarımıza bol şans!
Resimleri heyecanla bekliyor olacağım.
Hale Sargın

Yorumunuz