Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güneş Festivali’nde Peru Turu (15 – 28 Haziran 2022)

15-28 Haziran 2022’de Peru’ya gidiyoruz.

Peru turunda sizi hangi deneyimler bekliyor?

  • Peru’nun başkenti Lima şehir turu
  • Peru çöllerinde çöl aktiviteleri ve Huacachina vahası
  • Uçakla Nazca çizgileri turu
  • Peru Amazonları ve doğal yaşam
  • Peru denildiğinde ilk akla gelen yer; Machu Picchu Antik Kenti’ne trenle yolculuk
  • Güney Amerika’nın en özel şehirlerinden Cusco
  • İnkalar’dan bu yana kutlanan Peru’nun en büyük festivali İnti Raymi (Güneş) Festivali
  • Gökkuşağı Dağları
  • Titicaca Gölü üstünde sazlıklar yapılan Los Uros yüzen adalar
  • Dünyaca ünlü Peru mutfağı

Peru’ya seyahat etmek için en iyi zamanlardan biri! Senede 1 kere kutlanan İnti Raymi Festivali’nde Peru bir başka oluyor. Cusco sokakları birbirinden farklı kostüm ve maskelerle dans eden 7’den 70’e Perulular ile dolup taşıyor. Programımız dolu dolu, Peru’nun tadına varacağız 😉

Gün gün programı aşağıda bulabilirsiniz.

GEZİ ÜCRETİ: 2600 USD (2 kişilik odada tek kişi fiyatı)

Geziye tek başına katılacaklar özellikle tek odada kalmak istemediklerinde yine geziye tek katılan bir hemcinsi ile aynı odayı paylaşıyorlar. Özellikle tek kişi konaklamak isteyenler için tek konaklama farkı 500 USD’dir.

3 taksit imkanı vardır.  İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını Nisan 2022’de, %30unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiz.

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

– 13 Gece 3 ve 4*lı otellerde konaklama

– Kahvaltı ve öğle yemekleri

– Programda belirtilen tüm turlar, karayolu ve göl ulaşımları

– Nazca çizgileri uçak turu

– Lima-Amazonlar, Amazonlar-Cusco, Juliaca-Lima ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg bagaj hakkı)

– Tüm ören yeri ve müze girişleri

– Yerel rehber hizmeti

– Türkçe/İspanyolca çeviri hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

– Türkiye-Peru gidiş-dönüş uçak bileti (önerilen uçak bileti fiyat ve detayları aşağıdadır)

– Akşam yemekleri

Yurtdışı çıkış harcı

Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

– Kişisel harcamalar

– Ekstra bagaj

VİZE

Peru, T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

UÇAK ÖNERİMİZ

Bu tur için 2 farklı uçuş alternatifi uygun oluyor.

1.seçenek

15 Haziran İstanbul – Lima

28 Haziran Lima – İstanbul

Gidiş ve dönüşte Paris aktarmalı, transit vizeye gerek yoktur.

2.seçenek

15 Haziran İstanbul – Lima

28 Haziran Lima – İstanbul

Gidiş ve dönüşte Madrid aktarmalı, transit vizeye gerek yoktur.

Bu uçak bileti gezi ücretine dahil olmamakla birlikte satın alınma sürecinde katılımcılara satın alınması için yardımcı olunacaktır.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Peru aşı kartı, aşı kartı yoksa PCR testi istiyor. Karantina uygulaması yok. Toplu alanlarda maske kullanımı şart. Gezi tarihi yaklaştıkça tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Bluecat Travel 13551 tarafından gerçekleştirilmektedir.

İLETİŞİM

Latin Amerika’nın en gözde ülkelerinden Peru’yu benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Birlikte yaptığımız seyahatler sırasında evinizdeki konforu bulamayabilirsiniz, bazen erkenden yola çıkarız, bazen gece otele geç varırız, fakat evinizdeyken asla yaşayamayacağınız unutulmaz hikayeleriniz olur. Bu bir tatil değil, sizi bir yolculuğa çıkartıyorum ve şunu şimdiden söyleyebilirim ki bu yolculuğun sonunda bir başka sen olarak evine döneceksin 😉

Gelin, birlikte gezelim!

PROGRAM

15 Haziran 2022 Çarşamba

Peru’nun başkenti Lima’daki Jorge Chávez Havalimanı’na ulaşan misafirlerimizi karşılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Hafif akşam yemeğinden sonra saat farkına uyumlanmak ve yol yorgunluğumuzu atmak için dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama: Lima’da

16 Haziran 2022 Perşembe

Kahvaltımızın ardından Pasifik Okyanusu kıyısındaki Lima’yı yerel rehberimiz eşliğinde keşfe çıkıyoruz. Şehrin tarihi merkezinden modern semtlerine uzanacak olan rotamız boyunca Peru hakkında detaylıca bilgileniyoruz.

Peru mutfağı dünyaca tanınan mutfaklardan biri. Seyahatimiz boyunca Peru mutfağını, yöresel tadları deneyeceğiz. Ayrıca super food olarak geçen kinoa, chia, lucuma, altın çileğin anavatanındayız.

Konaklama Lima’da

17 Haziran 2022 Cuma

Sabah erken saatlerde bize özel aracımızla Lima’dan ayrılıyoruz, kahvaltımızı paket olarak araçta alacağız. Peru çöllerinin içinde yeralan Huacachina vahasına ulaşmak için 4.5-5 saatlik araç yolculuğumuz başlıyor. Huacachina’ya ulaştığımızda çöl aktiviteleri yapmak ve gün batımını seyretmek için kum tepelerini çöl aracımızla arşınlıyoruz. Muhtemelen hayatınızda göreceğiniz en güzel gün batımlarından biri bu çöllerde olacak.Ayrıca çölde havuz keyfi de yapacağız.

Konaklama Huacachina Vahası

18 Haziran 2022 Cumartesi

Sabah erken saatlerde Huacachina’dan ayrılarak Nazca’ya doğru yol alıyoruz. Nazca’ya ulaştığımızda Nazca çizgilerini havadan görebilmek için 4 kişilik minik uçaklarla gökyüzüne havalanıyoruz. Kimler tarafından ve neden yapıldığı hala kesinlik kazanmamış bu çizgileri bakalım siz nasıl yorumlayacaksınız?

Konaklama Nazca

19 Haziran 2022 Pazar

Kahvaltımızın ardından Nazca’dan Lima’ya araçla dönüyoruz.

Konaklama Lima’da

20 Haziran 2022 Pazartesi- 22 Haziran 2022 Çarşamba

Amazonlar’a yolculuğumuz başlıyor. Lima’dan Puerto Maldonado’ya uçuyoruz. Amazonlar’da ormanviçi yürüyüş, Amazon nehrinde tekne turu, doğal yaşamı gözleyeceğiz. Bu bölgede yaşayan yerlileri ziyaret ederek yaşamlarına tanık olacağız.

2 gece 3 gün Amazonlar turundan sonra Cusco’ya uçuyoruz.

23 Haziran 2022 Perşembe

Peru denildiğinde ilk akla gelen, Inkalar’ın hala daha gizemi çözülememiş Machu Picchu antik kentini ziyaret edeceğiz bugün. Cusco’dan önce otobüs yolculuğu ile başlayan sonra And Dağları arasında kıvrılarak giden bir tren yolculuğu ile Machu Picchu’nun etekleri altındaki Aguas Calientes köyüne ulaşıyoruz. Buradan kalkan araçlarla 20 dakikalık bir yolculuk sonrası Machu Picchu’ya ulaşıyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde bu antik kenti ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından aynı yoldan Cusco’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Cusco’da

24 Haziran 2022 Cuma

Bugün günlerden Güneş Festivali. Cusco şehir turu yaparken aynı zamanda festivalin arasına karışacağız. Şehrin merkezi Plaza de Armas ve çevresini, Inkalar’ın kutsal yerlerinden günümüzde müzeye dönüştürülmüş Coricancha Müzesi’ni ve şehrin bohem semti San Blas’ı ziyaret edeceğiz.

Inkalar’da koka bitkisi kutsaldı. Günümüzde de özellikle Perulular ve Bolivyalılar çokça tüketirler ve şifasına, koka yaprağının gücüne, enerjisine inanırlar ve seremonilerde bu yaprağı kullanırlar. Yükseklikten daha az etkilenmek için biz de bol bol koka yaprağı çayı içip, yaprak çiğneyeceğiz.

Konaklama Cusco’da

25 Haziran 2022 Cumartesi

Cusco’dan 3 saat uzaklıktaki Gökkuşağı Dağları’na gidiyoruz bugün. Tektonik kırılmalar sonucu oluşmuş bu renkli dağlar ulaştığımızda aracımız bizi 4800 metrede bırakacak ve 5200 metre zirveye yürüyeceğiz. Dileyenler sütçü beygirleriyle de bu rotayı tamamlayabilir. Yürüyüşümüz sonrası araçla Cusco’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Cusco’da

26 Haziran 2022 Pazar

Cusco’dan aracımızla Titicaca Gölü’ne ulaşmak için yola çıkıyoruz. Yol üstünde köylerde durup köy yaşantısına tanık olacağız. Puno şehrine ulaştıktan sonra Titicaca Gölü üstünde tekneyle yol alarak göl üstündeki yüzen adalarda yeralan eko-lodgemuza ulaşıyoruz. Los Uroslu ailelerin işlettiği, denizden yüksekliği yaklaşık 4000 metre olan İnkalar’ın kutsal saydığı bu gölün üstündeki yüzen adalarda uyuma fikri kulağa nasıl geliyor? Oldukça heyecan verici olacak.

Konaklama Los Uros’ta

27 Haziran 2022 Pazartesi

Los Uroslar’ın yaşadığı diğer adaları ziyaret edeceğiz, dileyenler Titicaca Gölü üstünde kano turu yapabilir.

Akşam Los Uros yüzen adalardan ayrılıyoruz ve Lima’ya uçuyoruz.

Konaklama Lima’da

28 Haziran 2022 Salı 

Kahvaltımızın ardından İstanbul’a dönüş saatimize kadar alışveriş yapmak isteyenlerle alışveriş yapıp ve Lima sokaklarında son saatlerimizi geçiriyoruz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.