Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güneş Festivali’nde Peru Turu (20 Haziran-3 Temmuz 2023)

20 Haziran-3 Temmuz 2023’de Güneş Festivali zamanında Peru’ya gidiyoruz.

Peru turunda sizi hangi deneyimler bekliyor?

 • Peru’nun başkenti Lima şehir turu
 • Peru çöllerinde çöl aktiviteleri ve Huacachina vahası
 • Uçakla Nazca çizgileri turu
 • Peru Amazonları ve doğal yaşam
 • Peru denildiğinde ilk akla gelen yer; Machu Picchu Antik Kenti’ne trenle yolculuk
 • Güney Amerika’nın en özel şehirlerinden Cusco
 • İnkalar’dan bu yana kutlanan Peru’nun en büyük festivali İnti Raymi (Güneş) Festivali
 • Gökkuşağı Dağları
 • Titicaca Gölü üstünde sazlıklar yapılan Los Uros yüzen adalar
 • Ballestas Adaları
 • Dünyaca ünlü Peru mutfağı

Peru’ya seyahat etmek için en iyi zamanlardan biri! Senede 1 kere kutlanan Peru’nun en büyük festivali İnti Raymi Festivali’nde Peru bir başka oluyor. Cusco sokakları birbirinden farklı kostüm ve maskelerle dans eden 7’den 70’e Perulular ile dolup taşıyor. Programımız dolu dolu, Peru’nun tadına varacağız 😉

Gün gün programını aşağıda bulabilirsiniz.

GEZİ ÜCRETİ: 2950 USD (2 kişilik odada tek kişi fiyatı)

Geziye tek başına katılacaklar özellikle tek odada kalmak istemediklerinde yine geziye tek katılan bir hemcinsi ile aynı odayı paylaşıyorlar. Özellikle tek kişi konaklamak isteyenler için tek konaklama farkı 750 USD’dir.

3 taksit imkanı vardır.  İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30’u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını Nisan 2023’de, %30’unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiz.

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

– 13 Gece 3 ve 4*lı otellerde konaklama

– Kahvaltı ve öğle yemekleri

– Programda belirtilen tüm turlar, karayolu ve göl ulaşımları

– Nazca çizgileri uçak turu

– Lima-Amazonlar, Amazonlar-Cusco, Juliaca-Lima ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg bagaj hakkı)

– Tüm ören yeri ve müze girişleri

– Türkçe/İspanyolca çeviri hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

– Türkiye-Peru gidiş-dönüş uçak bileti  (önerilen uçak bileti fiyat ve detayları aşağıdadır)

– Akşam yemekleri

– Yurtdışı çıkış harcı

– Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

– Kişisel harcamalar

– Ekstra bagaj

– Schengen vizesi

VİZE

Peru, T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

Fakat önerilen uçuşta Schengen bölgesinden aktarma yapıldığı taktirde bordo pasaportluların transit vize almaları gerekmektedir. Yeşil pasaportluların vizeye ihtiyaçları yoktur.

Türkiye’den farklı bir ülkeden tura katılmak isterseniz programa uygun olacak şekilde bulunduğunuz ülkeden Peru’ya uçuş araştırabiliriz.

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Bluecat Travel 13551 tarafından gerçekleştirilmektedir.

İLETİŞİM

Latin Amerikanın en gözde ülkelerinden Peru’yu benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Birlikte yaptığımız seyahatler sırasında evinizdeki konforu bulamayabilirsiniz, bazen erkenden yola çıkarız, bazen gece otele geç varırız, fakat evinizdeyken asla yaşayamayacağınız unutulmaz hikayeleriniz olur. Bu bir tatil değil, sizi bir yolculuğa çıkartıyorum ve şunu şimdiden söyleyebilirim ki bu yolculuğun sonunda bir başka sen olarak evine döneceksin 😉

Gelin, birlikte gezelim!

Önerilen Uçuş

20 Haziran 2023 İstanbul – Lima (Paris aktarmalı)

3 Temmuz 2023 Lima – İstanbul ( Paris aktarmalı)

PROGRAM

20 Haziran 2023

Peru’nun başkenti Lima’daki Jorge Chávez Havalimanı’na ulaşan misafirlerimizi karşılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Hafif akşam yemeğinden sonra saat farkına uyumlanmak ve yol yorgunluğumuzu atmak için dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama’da Lima

21 Haziran 2023

Amazonlar’a yolculuğumuz başlıyor. Lima’dan Puerto Maldonado’ya uçuyoruz. Madre de Dios nehri kıyısındaki otelimize yerleşiyoruz ve Amazonlar’ın müziğine kulak veriyoruz.

Konaklama Amazonlar’da

22 Haziran 2023

Sabahın erken saatlerinden itibaren Amazon ormanlarının içinde yürüyüş yapıp, Sandavol Nehri’nde tekne turu yapacağız. Amazonlar’ın eşsiz doğasında tanık olacağız. Kaymanlar, maymunlar, su kaplumbağaları, yüzlerce çeşit kuş ve bir sürü hayvan çeşidi gözlemleyeceğiz. Bu bölgede yaşayan yerlileri ziyaret ederek yaşamlarına tanık olacağız.

Konaklama Amazonlar’da

23 Haziran 2023

Amazonlar’ın tadını çıkardıktan sonra Cusco’ya uçmak için yola çıkıyoruz. Şehre vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve kısa bir şehir turu atıyoruz.

Konaklama Cusco’da

24 Haziran 2023

Bugün günlerden Güneş Festivali. Cusco şehir turu yaparken aynı zamanda festivalin arasına karışacağız. Şehrin merkezi Plaza de Armas ve çevresini, Inkalar’ın kutsal yerlerinden günümüzde müzeye dönüştürülmüş Coricancha Müzesi’ni ve şehrin bohem semti San Blas’ı ziyaret edeceğiz.

Inkalar’da koka bitkisi kutsaldı. Günümüzde de özellikle Perulular ve Bolivyalılar çokça tüketirler ve şifasına, koka yaprağının gücüne, enerjisine inanırlar ve seremonilerde bu yaprağı kullanırlar. Yükseklikten daha az etkilenmek için biz de bol bol koka yaprağı çayı içip, yaprak çiğneyeceğiz.

Konaklama Cusco’da

25 Haziran 2023

Peru denildiğinde ilk akla gelen, Inkalar’ın hala daha gizemi çözülememiş Machu Picchu antik kentini ziyaret edeceğiz bugün. Cusco’dan önce otobüs yolculuğu ile başlayan sonra And Dağları arasında kıvrılarak giden bir tren yolculuğu ile Machu Picchu’nun etekleri altındaki Aguas Calientes köyüne ulaşıyoruz. Buradan kalkan araçlarla 20 dakikalık bir yolculuk sonrası Machu Picchu’ya ulaşıyoruz. Dünyanın yeni 7 harikasından bir olan bu antik kenti ziyaret ediyoruz ve ardından aynı yoldan Cusco’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Cusco’da

26 Haziran 2023

Cusco’dan 3 saat uzaklıktaki Gökkuşağı Dağları’na gidiyoruz bugün. Tektonik kırılmalar sonucu oluşmuş bu renkli dağlar ulaştığımızda aracımız bizi 4800 metrede bırakacak ve 5200 metre zirveye yürüyeceğiz. Dileyenler sütçü beygirleriyle de bu rotayı tamamlayabilir. Yürüyüşümüz sonrası araçla Cusco’ya geri dönüyoruz.

Gökkuşağı Dağları yürüyüşü herkes için uygun değildir. Yükseklikten etkilenen (yürümekte zorlanan, yorgunluk yaşayan v.b) misafirlerimizin Gökkuşağı dağları yürüyüşüne katılmaması önerilmektedir. Katılmak istemeyenler için bugün farklı bir program oluşturulabilir.

Konaklama Cusco’da

27 Haziran 2023

Cusco’dan aracımızla Titicaca Gölü’ne ulaşmak için yola çıkıyoruz. Yol üstünde köylerde durup köy yaşantısına tanık olacağız. Puno şehrine ulaştıktan sonra Titicaca Gölü üstünde tekneyle yol alarak göl üstündeki yüzen adalarda yeralan eko-lodgemuza ulaşıyoruz. Los Uroslu ailelerin işlettiği, denizden yüksekliği yaklaşık 4000 metre olan İnkalar’ın kutsal saydığı bu gölün üstündeki yüzen adalarda uyuma fikri kulağa nasıl geliyor? Oldukça heyecan verici olacak.

Konaklama Los Uros

28 Haziran 2023

Los Uroslar’ın yaşadığı diğer adaları ziyaret edeceğiz, dileyenler Titicaca Gölü üstünde kano turu yapabilir.

Akşam Los Uros yüzen adalardan ayrılıyoruz ve Lima’ya uçuyoruz.

Konaklama Lima’da

29 Haziran 2023

Kahvaltımızın ardından Pasifik Okyanusu kıyısındaki Lima’yı keşfe çıkıyoruz. Şehrin tarihi merkezinden modern semtlerine uzanacak olan rota bizi bekliyor

Peru mutfağı dünyaca tanınan mutfaklardan biri. Seyahatimiz boyunca Peru mutfağını, yöresel tadları deneyeceğiz. Ayrıca super food olarak geçen kinoa, chia, lucuma, altın çileğin anavatanındayız.

Konaklama Lima’da

30 Haziran 2023

Sabah erken saatlerde bize özel aracımızla Lima’dan ayrılıyoruz, kahvaltımızı paket olarak araçta alacağız. Peru çöllerinin içinde yeralan Huacachina vahasına ulaşmak için 4.5-5 saatlik araç yolculuğumuz başlıyor. Huacachina’ya ulaştığımızda çöl aktiviteleri yapmak ve gün batımını seyretmek için kum tepelerini çöl aracımızla arşınlıyoruz. Muhtemelen hayatınızda göreceğiniz en güzel gün batımlarından biri bu çöllerde olacak.Ayrıca çölde havuz keyfi de yapacağız.

Konaklama Huacachina Vahası’nda

1 Temmuz 2023

Sabah erken saatlerde Huacachina’dan ayrılarak Nazca’ya doğru yol alıyoruz. Nazca’ya ulaştığımızda Nazca çizgilerini havadan görebilmek için minik uçaklarla gökyüzüne havalanıyoruz. Kimler tarafından ve neden yapıldığı hala kesinlik kazanmamış bu çizgileri bakalım siz nasıl yorumlayacaksınız?

Konaklama Nazca’da

2 Temmuz 2023

Kahvaltımızın ardından Nazca’dan Lima’ya araç yolculuğumuz başlıyor. Yolumuzun üstünde Pasifik Okyanusu kıyısındaki balıkçı kasabası Paracas’ta mola veriyoruz ve Ballestas adalarına tekne turu yapıyoruz. Doğal koruma alanı olan bu adalarda Humboldt penguenlerini, deniz aslanlarını, çeşit çeşit kuşları, deniz örümceklerini gözlemle şansımız olacak.  Tekne turumuzun ardından sahil kasabasının lezzetleri ile öğle yemeğimizi alıp Lima’ya devam ediyoruz.

Konaklama Lima’da

3 Temmuz 2023

Lima’nın tadını çıkartıp son alışverişlerimizi de tamamladıktan sonra evlere dönüş yolculuğu için havalimanına geçiyoruz.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.