Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolombiya Doğa ve Kültür Turu

7-21 Mayıs 2021

VİZESİZ

And Dağları’ndan kahve topraklarına, Pasifik Okyanusu’ndan Karayipler’e uzanan, yerli halkların yaşamlarına dokunacağınız, Kolombiya’nın eşsiz doğasında nefes alıp, çeşit çeşit tropikal meyvenin tadına bakacağınız unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor!

 

7 Mayıs 2021 Cuma (1.gün)

Bogota’ya ulaşan misafirlerimizi havalimanında karşılayıp  kalacağımız otele yerleşiyoruz. Tarihi merkezde alacağımız akşam yemeğimiz öncesi bölgede kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Saat farkına ve rakıma uyum sağlamak için akşam yemeğinden sonra dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama Bogota’da

8 Mayıs 2021 Cumartesi (2.gün)

Sabah kahvaltımızın ardından beyaz adamın Amerika kıtasını keşfettikten sonra kulağına çalınıp gözünün dönmesine sebep olan kayıp altın şehir El Dorado efsanesine kulak vereceğimiz Guatavita Gölü’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. Rehber eşliğinde yapacağımız göl turumuz sonrası Bogota’ya geri dönüyoruz ve teleferikle Bogota’yı kuş bakışı izleyeceğimiz Monserrate Tepesi’ne çıkıyoruz. Bogota ayaklarımızın altında, kulağımızda ise Los Muiscas hikayeleri.

Akşam yemeğinde dans performansları ve canlı müzik eşliğinde Kolombiyalılar’ın eğlence dünyasının en renkli yüzüyle karşılaşacaksınız.

Kolombiya’ya hoşgeldiniz!

Konaklama Bogota’da

9 Mayıs 2021 Pazar (3.gün)

Kolombiya Turu Altın Müzesi

Bogota’nın tarihi merkezi La Candaleria’dan ülkenin altın dolu tarihini göreceğimiz Altın Müzesi’ne, dünyaca ünlü Kolombiyalı ressam Fernando Botero’nun müzesinden Bogota’nın ilk kurulduğu bölge Chorro de Quevedo’ya ve tarihi kolonyal evlere uzanan bir rotamız var bugün.

Konaklama Bogota’da

10 Mayıs 2021 Pazartesi (4.gün)

Kolombiya Kahve Turu

Kolombiya, dünyanın üçüncü en büyük kahve üreticisi. Kahvenin çekirdek halinden masalarımıza ulaşana kadar nasıl bir yol izlediğini yerinde görmek, kahvenin hikayesini mis gibi bir Kolombiya kahvesi eşliğinde, kahve ağaçlarının arasında dinlemek için bugün Bogota’dan Armenia’ya uçakla ulaştıktan sonra 1 saatlik araç yolculuğu ile kahve bölgesinin en güzel kasabalarından Salento’ya ulaşıyoruz. Otele eşyalarımızı bıraktıktan sonra Salento çevresinde yeralan kahve çiftliğinde kahve turumuz başlıyor.

Konaklama Salento’da

11 Mayıs 2021 Salı (5.gün)

Salento’dan 20 dakikalık bir jip yolculuğu ile turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında yeralan Cocora Vadisi’ne ulaşıyoruz. Boyu 60 metreye varan ve koruma altındaki palmiye ağaçları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra Pereira şehrinden Medellin’e havalanacak uçağa yetişmek için yola çıkıyoruz.

Medellin’de alacağımız akşam yemeğimizin ardından Kolombiyalılar’ın arasına karışıp salsa dansları ve müzikleriyle gecemizi şenlendiriyoruz.

Konaklama Medellin’de

12 Mayıs 2021 Çarşamba (6.gün)

Medellin, Kolombiya

Kolombiya’nın hakkında çok konuşulan ve en çok turist çeken şehri, bir zamanlar Pablo Escobar ve diğer uyuşturucu kartelleri nedeniyle oldukça tehlikeli olan şehrin sanatla beraber değişen bugünkü yüzü ile tanışmaya hazır mısınız? Zamanının en tehlikeli mahallesi Comune 13’ü ziyaret ettikten sonra Medellin’den 2 saatlik araç yolculuğu ile El Peñol kayasına ulaşıyoruz. Kolombiya’nın en güzel manzaralarından birini görmek için önümüzde 740 merdiven duruyor. Bacaklara kuvvet 🙂 Nefesimizi kesen merdivenler ve manzara sonrası rengarenk kolonyal evleri ve duvar kabartmaları ile ilgi çeken Guatape’ye çeviriyoruz rotamızı.

Kolombiya Turu Guatape

Guatape ziyaretimizin ardından Medellin’e geri dönüyoruz.

Konaklama Medellin’de

13 Mayıs 2021 Perşembe (7.gün)

Kolombiya Turu Pasifik Okaynusu

Kolombiya’nın Pasifik Okyanusu kıyılarına ulaşmak için Medellin’den uçakla Bahia Solano’ya ulaşıyoruz. Okyanus kıyısında kalacağımız otele yerleşip öğlen yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde orman yürüyüşüne çıkıyoruz. Doğa ananın sundukları gözümüze, gönlümüze çok iyi gelecek! Ormanın içinde minik bir ritüel ile bir araya gelişimizi kutlayalım. Yürüyüşümüzün ardından okyanusa batan güneşle günü bitiriyoruz. ”Kamp ateşi yakmakta üstüme yoktur” diyen bir gönüllü çıkar mı aramızdan? Gece de bu sahillerin tadına bakalım 😉

Konaklama El Valle’de

14 Mayıs 2021 Cuma (8.gün)

Müthiş bir deneyimle güne başlıyoruz. Bu sahillere yumurtalarını bırakan deniz kaplumbağalarının yavruları kaplumbağa koruma dernekleri tarafından başka canlılara yem olmaması için koruma altına alınıyor ve yumurtadan çıktıktan sonra okyanusa bırakılıyor. Bebek kaplumbağaların okyanusla buluşmalarına yardımcı olacağız. Kesinlikle unutulmaz ve çok duygusal anılardan biri olacak. Mutluluk göz yaşları serbest!

Kolombiya Turu 2021

Kaplumbağaların ardından tekneyle beyaz kumsalı ile ünlü Playa Blanca adasını ve diğer çevredeki bakir plajları ziyaret edeceğiz. Kameralarınız elinizin altında olsun, yunus balıkları teknemizin peşine takılabilir. Bir zamanlar Afrika’dan getirilen kölelerin torunlarının çoğunlukla yaşadığı Choco bölgesinde El Valle kasabasını ziyaret edip yaşamlarına tanık olacağız.

Konaklama El Valle’de

15 Mayıs 2021 Cumartesi (9.gün)

Bugün gözümüzü Pasifik Okyanusu’nda açıp, gece uykuya Karayip kıyılarında dalacağız.

Kolombiya Turu Embera Yerlileri

Kolombiya’nın bir çok bölgesinde kendi kültürlerini ve dillerini yaşatan etnik halklar yaşıyor. Kolomb tarafından bu kıta keşfedilmeden önce bu topraklarda yaşayan Embera yerlilerinin yaşadığı yerlerden birini ziyaret edeceğiz. Direkler üstünde ahşap evlerde, elektriğin, telefon sinyalinin çekmediği, evlerde tuvaletin olmadığı, derede banyo yapan bu halkın yaşamına kendi gözlerinizle tanık olacaksınız. Bu ziyaretimizin ardından Medellin aktarmalı Karayip sahillerinin en güzel şehirlerinden Santa Marta’ya uçuyoruz.

Konaklama Santa Marta’da

16 Mayıs 2021 Pazar (10.gün)

Bugün de Sierra Nevada de Santa Marta bölgesinde yaşayan yerli halkları ziyaret edeceğiz. Yerel rehberimiz eşliğinde yürüyerek yerlilerin yaşadığı köylere ulaşıyoruz ve bambaşka yaşamlara tanık oluyoruz. Ritüellerine, efsanelerine kulak verip yerlilerin hazırladığı yöresel öğlen yemeğimizin ardından köyden ayrılıyoruz. Bir sonraki gün turumuzun başlayacağı noktaya Riohacha’ya araçla ulaşıyoruz.

Konaklama Riohacha’da

17-18-19 Mayıs 2021 (11-12-13.gün)

Kolombiya turu

Bugün itibari ile Kolombiya’nın bambaşka bir yüzünü görmeye başlıyoruz. Kolombiya’da çöl olduğunu duymuş muydunuz? Güney Amerika’nın en güney ucuna, çölün okyanusla buluştuğu bölgeye doğru 4×4 araçlarla 3 günlük yolculuğumuz başlıyor. Kolombiya’da yaşayan etnik halklardan Wayuular’ın yaşadığı Guajira bölgesini derinlemesine deneyimleyeceğiz. Cabo de la Vela, Playas Dorada, Ojo de Agua y Pilón de Azúcar, Punto Gallinas, las Dunas de Taroa ziyaret edeceğimiz yerlerden bazıları. Wayuular’ın ritüellerine, kutlamalarına tanık olacağız, kadınlarının ellerinden çıkan eşsiz Wayuu çantalarının, hamaklarının nasıl yapıldığını göreceğiz, yöresel yemeklerinin tadına bakıp, kum tepelerinden okyanusu seyredeceğiz. Yöresel evlerde Guajira efsaneleri dinleyerek uykuya yatacağız. Dileyenler burda yaşayanların uyuduğu gibi hamaklarda da uyuyabilir.

Kolombiya Turu Guajira

3 günlük Guajira turumuzun ardından Riohacha’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Riohacha’da

20 Mayıs 2021 (14.gün)

Kavaltımızın ardından Riohacha’da bir şehir turu yapacağız ve ardından Bogota’ya uçmak için havalimanına geçeceğiz.

Kolombiya’daki son gecemizin tadını Kolombiya müzikleri eşliğinde Kolombiya yemekleri yiyerek çıkartıyoruz.

Konaklama Bogota’da

21 Mayıs 2021 (15.gün)

Kahvaltı sonrası dönüş uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer

Kolombiya Turu 2021

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Kolombiya ülkeye giren turistlerden koronavirüs önlemi olarak PCR testi istemektedir. Ülkeye girişte karantina uygulaması yok. Tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

• Tüm konaklamalar

• Tüm kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri

• Gezi boyunca Kolombiya içindeki tüm karşılama, kara ve deniz yolu transferleri

• Ören yeri girişleri

• İspanyolca/İngilizce’den Türkçe’ye çevirmenlik

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

• Kolombiya’ya ulaşım (gidiş-dönüş bileti)

• Kolombiya iç uçak biletleri  (6 iç uçuşun 23 Mart 2021 tarihinde toplam ücreti 304 USD’dir.)

• PCR testi

• Yurtdışı çıkış harcı

• Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

• Kişisel harcamalar

KONAKLAMA

4* otellerde, 2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. Guajira turumuz sırasında o bölgeye özel evlerde konaklayacağız. Geziye tek başınıza da katılabilir ve tek gelen başka biri ile (aynı hemcinsten) aynı odayı paylaşabilirsiniz. Tek kişi konaklama farkı 300 USD’dir.

GEZİ ÜCRETİ 

1900 USD ( 3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30’u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını nisan ayı ortasında, %30’unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiniz. ) 

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

KONTENJAN

10 kişi ile sınırlıdır.

VİZE

Kolombiya, T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

İSTANBUL – BOGOTA UÇAK ÖNERİMİZ

Gidiş: 7 Mayıs 2021

Dönüş: 21 Mayıs 2021

24 Mart 2021 tarihindeki uçak bileti fiyatı paylaşılmıştır.

Türk pasaportu ile Panama’dan vizesiz aktarma yapabilirsiniz. (dönüş uçağı 1.5 saat beklemeli Panama’dan aktarma) Farklı bir ülkeden ya da şehirden gelmeyi planlıyorsanız lütfen benimle iletişime geçin, sizin için uygun uçak biletini birlikte araştıralım.

İLETİŞİM

Kolombiya’yı benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Turlar BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) bünyesi altında gerçekleştirilmektedir.

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.