Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolombiya Doğa ve Kültür Turu – Kambur Balina Göçü Özel Programı ile

And Dağları’ndan kahve topraklarına, Pasifik Okyanusu’ndan Karayipler’e, Amazon Ormanları’ndan bir zamanlar dünyanın en tehlikeli şehrine uzanan, yerli halklara dokunacağınız, Kolombiya’nın eşsiz doğasında nefes alacağınız, çeşit çeşit tropikal meyvenin tadına bakacağınız unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor!
Yılın belli dönemleri Kolombiya’nın Pasifik Okyanusu sularına ulaşan Kambur Balinaların Göçüne tanık olmak ise bu turun yıldızı!!!!
🐋🐋🐋Bebek balinalar ve 16-19 metre boyunda 40-45 tonluk yetişkin kambur balinalar 🐋🐋🐋

 

11 Temmuz 2021 Pazar (1.gün)

Bogota’ya ulaşan misafirlerimizi havalimanında karşılayıp kalacağımız otele yerleşiyoruz. Tarihi merkezde alacağımız akşam yemeğimiz sonrası saat farkına ve rakıma uyum sağlamak için yemekten sonra dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama Bogota’da

12 Temmuz 2021 Pazartesi (2.gün)

Pazartesi günleri Bogota şehrinde müzeler kapalı olduğu için hiç vakit kaybetmeden rotamızı Kolombiya’nın Amazonlar bölgesine çeviriyoruz.

3 gece-4 gün boyunca Amazon Ormanları ve Amazon Nehri’nde  yerel rehberlerimizle beraber gece ve gündüz aktiviteleri yapıp bu bölgede yaşayan hayvanları gözleyeceğiz, ormanın içinde macera aktiviteleri yapıp, burada yaşayan yerlileri ziyaret edeceğiz. Amazonlar’ın mutfağının tatlarına, egzotik Amazon meyvelerinin tadına bakmayı da ihmal etmeyeceğiz elbette 😉

15 Temmuz 2021 Perşembe (5.gün)

Leticia şehri, Brezilya’nın Tabatinga ve Peru’nun da Santa Rosa şehri ile sınır komşusu. Kolombiya’dan yürüyerek Brezilya sınırına geçeceğiz, sonra 20 dakikalık bir tekne yolculuğu ile kendimizi Peru sınırında bulacağız. 3 farklı kültürün  Amazonlar bölgesinin ortasında bir arada kendilerine bir yaşam alanı oluşturarak nasıl bir arada yaşadıklarına tanık olacağız. Bu ziyaretimizin ardından Amazonlar’dan ayrılma vakti! Leticia’dan bu sefer ülkenin başkentini keşfetmek üzere Bogota’ya uçuyoruz.

Bogota’ya ulaştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve And Dağları mutfağının tatlarına bakacağımız akşam yemeğimize canlı Kolombiya müzikleri de eşlik edecek.

Konaklama: Bogota

16 Temmuz 2021 Cuma (6.gün)

Bugün rotamız yine dolu dolu! Teleferik ile Monserrate Tepesi’ne çıkıp Bogota’ya tepeden bakacağız. Kolomb öncesi Kolombiya tarihine kulak vereceğiz. Bogota’nın tarihi merkezi La Candaleria’dan ülkenin altın dolu tarihini göreceğimiz Altın Müzesi’ne, Bogota’nın ilk kurulduğu bölge Chorro de Quevedo’ya ve tarihi kolonyal evlere uzanacak rotamız.

Konaklama Bogota’da

17 Temmuz 2021 Cumartesi (7.gün)

Kolombiya turu 2021

Bogota’dan Medellin’e uçmak için bugün yola çıkıyoruz. Şimdilik Medellin’in merkezine giremeyeceğiz. Medellin yakınlarındaki Kolombiya’nın en güzel manzaralarından birini görmek için El Peñol kayasına tırmanacağız. Önümüzde 740 merdiven duruyor. Bacaklara kuvvet 🙂

Kolombiya Turu 2021

Nefesimizi kesen merdivenler ve manzara sonrası rengarenk kolonyal evleri ve duvar kabartmaları ile ilgi çeken Guatape’ye çeviriyoruz rotamızı.

Konaklama: Guatape

18 Temmuz 2021 Pazar (8. Gün)

Kolombiya’nın Pasifik Okyanusu kıyılarına ulaşmak için Medellin’den uçakla Bahia Solano’ya ulaşıyoruz. Okyanus kıyısında kalacağımız otele yerleşip öğlen yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde orman yürüyüşüne çıkıyoruz.  Yorgunluğumuzu Pasifik Okyanusu’nda atarken okyanusa batan güneşle günü batırıyoruz.

Afro dansı

Bu bölgede bir zamanlar köle olarak Afrika’dan getirilen insanların torunları yaşamaya devam ediyor. Afro kültürünü, müziklerini ve mutfağını tanımak için bu akşam canlı müzik eşliğinde dans eden Afrolar’ın arasına karışıyoruz.

Konaklama: El Valle

19 Temmuz 2021 Pazartesi (9. Gün)

Müthiş bir deneyimler yaşayacağımız bir güne başlıyoruz. Bu sahillere yumurtalarını bırakan deniz kaplumbağalarının yavruları dernekler tarafından koruma altına alınıyor ve yumurtadan çıktıktan sonra okyanusa bırakılıyor. Bebek kaplumbağaların okyanusla buluşmalarına yardımcı olacağız. Kesinlikle unutulmaz ve çok duygusal anılardan biri olacak. Mutluluk göz yaşları serbest! Kaplumbağaları okyanusla buluşturduktan sonra bu turun en özel programına geliyor sıra.

Kolombiya Turu 2021

Antarktika’dan başlayan ve 8500 km mesafeyi geçerek her yıl haziran-kasım ayları arası Kolombiya Pasifik Okyanusları’na ulaşan kambur balinaları yeni doğan bebekleriyle beraber izlemek için tekneyle açılıyoruz. Hayatınızda yaşayacağınız en unutulmaz anılardan biri olacak!

Konaklama: El Valle

20 Temmuz 2021 Salı (10.gün)

Bugün güne Pasifik Okyanusu kıyılarında başlıyoruz ve günü Karayip Denizi kıyılarında bitiriyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına gitmek için yola çıkıyoruz. İstikamet Medellin!

Kolombiya’nın 2. büyük ve en çok turist çeken şehri, bir zamanlar Pablo Escobar ve diğer uyuşturucu kartelleri nedeniyle oldukça tehlikeli olan şehrin bugünkü yüzü ile tanışmaya hazır mısınız? Zamanının en tehlikeli mahallesi Comune 13’ü yerel rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sanatla yaşamın nasıl değiştiğini görmek umut verici olacak.

Akşam Karayip denizi kıyısında Kolombiya’nın ilk koloni şehri Santa Marta’ya uçuyoruz.

Konaklama: Santa Marta

21 Temmuz Çarşamba (11.gün)

Kolombiya Kahve Turu

Kolombiya, dünyanın 3.cü en büyük kahve üreticisi. Kahvenin çekirdek halinden masalarımıza ulaşana kadar nasıl bir yol izlediğini yerinde görmek, kahvenin hikayesini ve Kolombiya kahvesini diğer kahvelerden ayıran detayları mis gibi bir Kolombiya kahvesi eşliğinde, kahve ağaçlarının arasında dinlemek için bugün kahve çiftliği ziyareti yapacağız.

Konaklama: Minca

22 Temmuz Perşembe (12.gün)

La Sierra Nevada de Santa Marta dağlarında hala kendi gelenekleri ile yaşamaya devam eden yerlileri ziyaret edeceğiz bugün. Yaşadıkları evler, günlük hayatları, yemekleri, gelenekleri, ritüelleri hepsine kendi gözlerimizle tanık olacağız.

Akşam saatlerinde Santa Marta’dan Bogota’ya uçuyoruz.

Konaklama: Bogota

23 Temmuz Cuma (13. Gün)

Kolombiya’daki son gün. Kolombiya’nın dünyaca ünlü ressamı Fernando Botero’nun müzesini ziyaret etmeden ayrılmak olmaz. Dünyaca ünlü ressamların da eserlerinin bulunduğu bu müzeyi ziyaretimizin ardından erken öğle yemeğimizi yiyoruz ve havalimanına gidiyoruz.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Kolombiya ülkeye giren turistlerden koronavirüs önlemi olarak PCR testi istemektedir. Ülkeye girişte karantina uygulaması yok. Tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

• Tüm konaklamalar

• Tüm kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri

• Gezi boyunca Kolombiya içindeki tüm karşılama, kara ve nehir yolu transferleri

• Ören yeri girişleri

• İspanyolca/İngilizce’den Türkçe’ye çevirmenlik

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

• Kolombiya’ya ulaşım (gidiş-dönüş bileti)

• Kolombiya iç uçak biletleri  (7 iç uçuşun 21 Mayıs 2021 tarihinde toplam ücreti 445 USD’dir.)

• PCR testi

• Yurtdışı çıkış harcı

• Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

• Kişisel harcamalar

KONAKLAMA

4* otellerde, 2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır. Amazonlar bölgesinde ağaç evlerde kalacağız. Geziye tek başınıza da katılabilir ve tek gelen başka biri ile (aynı hemcinsten) aynı odayı paylaşabilirsiniz. Tek kişi konaklama farkı 400 USD’dir.

GEZİ ÜCRETİ 

1900 USD ( 3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30’u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını haziran ayı ortasında, %30’unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiniz. ) 

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

VİZE

Kolombiya, T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

İSTANBUL – BOGOTA UÇAK ÖNERİMİZ

1.seçenek gidiş-dönüş Madrid aktarmalı (transit aktarma olduğu için vizeye gerek yok)

2.seçenek gidiş direkt uçuş dönüşte 1.5 saatli beklemeli Panama aktarmalı (vizeye gerek yok)

21 Mayıs 2021 tarihindeki uçak bileti fiyatları paylaşılmıştır.

Farklı bir ülkeden ya da şehirden gelmeyi planlıyorsanız lütfen benimle iletişime geçin, sizin için uygun uçak biletini birlikte araştıralım.

kolombiya-turu-2021

İLETİŞİM

Kolombiya’yı benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Turlar BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) bünyesi altında gerçekleştirilmektedir.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.