Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolombiya – Peru Turu ( 6-19 Ağustos 2022 )

Kolombiya-Peru turunda sizi hangi deneyimler bekliyor?

  • Kolombiya’nın başkenti Bogota şehir turu
  • Kolombiya Amazonları
  • Bir zamanlar dünyanın en tehlikeli şehri Medellin turu
  • El Penol kayası ve Guatape kasabası
  • Peru’nun başkenti Lima şehir turu
  • Peru çöllerinde çöl aktiviteleri ve Huacachina vahası
  • Peru denildiğinde ilk akla gelen yer; Machu Picchu Antik Kenti’ne trenle yolculuk
  • Güney Amerika’nın en özel şehirlerinden Cusco şehir turu
  • Titicaca Gölü üstünde sazlıklar yapılan Los Uros yüzen adalar
  • Dünyaca ünlü Peru mutfağı

Gün gün programı aşağıda bulabilirsiniz.

GEZİ ÜCRETİ: 2600 USD (2 kişilik odada tek kişi fiyatı)

Geziye tek başına katılacaklar özellikle tek odada kalmak istemediklerinde yine geziye tek katılan bir hemcinsi ile aynı odayı paylaşıyorlar. Özellikle tek kişi konaklamak isteyenler için tek konaklama farkı 500 USD’dir.

3 taksit imkanı vardır.  İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30’u depozito olarak alınmaktadır. %40’Haziran 2022’de, %30’unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiz.

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

– 13 Gece 3 ve 4*lı otellerde konaklama

– Kahvaltı ve öğle yemekleri

– Programda belirtilen tüm turlar, karayolu ve göl ulaşımları

– Bogota-Amazonlar, Amazonlar-Medellin, Medellin-Lima, Lima-Cusco, Juliaca-Lima olmak üzere 5 adet ekonomi sınıfı uçak bileti (20 kg bagaj hakkı)

– Tüm ören yeri ve müze girişleri

– Yerel rehber hizmeti

– Türkçe/İspanyolca çeviri hizmeti

– Seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

– Türkiye-Peru gidiş-dönüş uçak bileti (önerilen uçak bileti fiyat ve detayları aşağıdadır)

– Akşam yemekleri

– Yurtdışı çıkış harcı

– Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

– Kişisel harcamalar

– Ekstra bagaj

VİZE

Peru, T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

UÇAK ÖNERİMİZ

Bu uçak bileti gezi ücretine dahil olmamakla birlikte satın alınma sürecinde katılımcılara satın alınması için yardımcı olunacaktır. Farklı ülkelerden gelecekler için birlikte uçuş araştırabiliriz.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Peru aşı kartı, aşı kartı yoksa PCR testi istiyor. Karantina uygulaması yok. Toplu alanlarda maske kullanımı şart. Gezi tarihi yaklaştıkça tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Bluecat Travel 13551 tarafından gerçekleştirilmektedir.

İLETİŞİM

Latin Amerika’nın en gözde ülkelerinden Peru’yu benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Birlikte yaptığımız seyahatler sırasında evinizdeki konforu bulamayabilirsiniz, bazen erkenden yola çıkarız, bazen gece otele geç varırız, fakat evinizdeyken asla yaşayamayacağınız unutulmaz hikayeleriniz olur. Bu bir tatil değil, sizi bir yolculuğa çıkartıyorum ve şunu şimdiden söyleyebilirim ki bu yolculuğun sonunda bir başka sen olarak evine döneceksin 😉

Gelin, birlikte gezelim!

PROGRAM

6 Ağustos Cumartesi Bogota’ya varan misafirlerimizi havalimanında karşılıyoruz ve şehrin tarihi merkezinde yeralan otelimize yerleşiyoruz. Hafif bir akşam yemeğinden sonra yol yorgunluğumuzu atmak ve saat farkına uyumlanmak için dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama Bogota’da

7 Ağustos Pazar Bugün Bogota şehir turumuzun programında yerel rehberimizle beraber şehrin tarihi merkezi La Candelaria, Bolivar Meydanı, dünyanın en büyük altın müzelerinden biri olan Bogota’daki altın müzesini, Monserrate Tepesi’ni ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda Kolombiya mutfağının tatlarını, meyvelerini de deneyeceğiz.

Konaklama Bogota

8 Ağustos Pazartesi Amazonlar maceramız başlıyor. Bogota’dan Leticia şehrine uçuyoruz bugün. 3 ülkenin 3 Amazon şehrinin komşu olduğu hatta neredeyse bir ülkeymiş gibi beraber yaşadığı özel bir bölge burası. Brezilya’nın Tabatinga, Peru’nun Santa Rosa ve Kolombiya’nın Leticia şehri. Şehre vardıktan sonra Amazon ormanları içinde yer alan yerden yüksekte ağaçlardaki evlerimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizden sonra Amazonlar’ın gece haline tanık olmak için rehberimiz eşliğinde orman yürüyüşü yapacağız

Konaklama Amazonlar’da

9 Ağustos Salı Amazonlar’da macera bizi bekliyor 😉 Özel sistemlerle hazırlanmış iplerle ağaçlara tırmanmaca, ağaçlardan ağaçlara zipline ile uçmaca. Heyecan iyidir 🙂

Amazon nehrinde tekneyle yol alarak Puerto Narino kasabasına ulaşacağız. Yol üstünde Ticunas yerlilerinin yaşadığı yerde mola vererek onların yaşamlarına tanık oluyoruz ve ardından maymunlar adasını ziyaret ederek maymunlarla keyifli vakit geçiriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Amazon Nehri’nde yaşayan gri ve pembe yunusları gözlem turumuz başlıyor.

Konaklama Puerto Narino

10 Ağustos Çarşamba Kahvaltımızın ardından Leticia’ya geri dönüyoruz. Ucundan kıyısından Brezilya topraklarına ayak basacağız hem de Leticia’dan yürüyerek ülke sınır değiştireceğiz. Ülke, dil ve para birimi değişimi Leticia’dan iki adıma bakıyor 🙂  Bu mini şehir turumundan sonra Medellin şehrine uçuyoruz. Direkt uçuş olmadığı için Bogota aktarmalı uçacağız.

Konaklama Medellin /Guatape

11 Ağustos Perşembe Bir zamanlar dünyanın en tehlikeli şehri Medellin şehir turuyla başlayıp daha sonra 800 basamak merdivenle en tepesine ulaşacağımız El Penol kayasına ve duvar kabartmalarıyla ünlü Guatape kasabasına uzanan bir rotamız var.

21.47 – 00:57 Medellin-Lima uçuşumuzla Peru maceramız başlıyor.

Konaklama Lima’da

12 Ağustos Cuma Kahvaltımızın ardından Pasifik Okyanusu kıyısındaki başkent Lima’yı yerel rehberimiz eşliğinde keşfe çıkıyoruz. Şehrin tarihi merkezinden modern semtlerine uzanacak olan rotamız boyunca Peru hakkında detaylıca bilgileniyoruz.

Peru mutfağı dünyaca tanınan mutfaklardan biri. Seyahatimiz boyunca Peru mutfağını, yöresel tadları deneyeceğiz. Ayrıca super food olarak geçen kinoa, chia, lucuma, altın çileğin anavatanındayız.

Konaklama Lima’da

13 Ağustos Cumartesi Sabah erken saatlerde bize özel aracımızla Lima’dan ayrılıyoruz, kahvaltımızı paket olarak araçta alacağız. Peru çöllerinin içinde yeralan Huacachina vahasına ulaşmak için 4.5-5 saatlik araç yolculuğumuz başlıyor. Huacachina’ya ulaştığımızda çöl aktiviteleri yapmak ve gün batımını seyretmek için kum tepelerini çöl aracımızla arşınlıyoruz. Çölde kum sörfü yapmak kulağınıza nasıl geliyor? Profesyonel olmaya gerek yok sörf tahtalarına göbek üstü uzanıp kendimizi kum tepelerinden aşağı bırakmak aşırı eğlenceli! Muhtemelen hayatınızda göreceğiniz en güzel gün batımlarından biri bu çöllerde olacak. Ayrıca çölde havuz keyfi de yapacağız.

Konaklama Huacachina Vahası

14 Ağustos Pazar Erken kahvaltımızın ardından Lima’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Lima’ya ulaştığımızda havalimanına geçip Cusco’ya uçuyoruz. Cusco’ya vardığımızda eşyalarımızı şehir merkezindeki otelimize bırakıp minik bir şehir turu yapıyoruz.

Konaklama Cusco’da

15 Ağustos Pazartesi Şehrin merkezi Plaza de Armas ve çevresini, Inkalar’ın kutsal yerlerinden günümüzde müzeye dönüştürülmüş Coricancha Müzesi’ni ve şehrin bohem semti San Blas’ı ziyaret edeceğiz. Ayrıca San Pedro pazarını da ziyaret edeceğiz.

Inkalar’da koka bitkisi kutsaldı. Günümüzde de özellikle Perulular ve Bolivyalılar çokça tüketirler ve şifasına, koka yaprağının gücüne, enerjisine inanırlar ve seremonilerde bu yaprağı kullanırlar. Yükseklikten daha az etkilenmek için biz de bol bol koka yaprağı çayı içip, yaprak çiğneyeceğiz.

Konaklama Cusco’da

16 Ağustos Salı Peru denildiğinde ilk akla gelen, Inkalar’ın hala daha gizemi çözülememiş Machu Picchu antik kentini ziyaret edeceğiz bugün. Cusco’dan önce otobüs yolculuğu ile başlayan sonra And Dağları arasında kıvrılarak giden bir tren yolculuğu ile Machu Picchu’nun etekleri altındaki Aguas Calientes köyüne ulaşıyoruz. Buradan kalkan araçlarla 20 dakikalık bir yolculuk sonrası Machu Picchu’ya ulaşıyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde bu antik kenti ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından aynı yoldan Cusco’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Cusco’da

17 Ağustos Çarşamba Sabah erken kahvaltımızın ardından Titicaca Gölü’ne ulaşmak için aracımızla yola çıkıyoruz. Peru’nun And Dağları güzergahında ara ara köylerde mola vererek ilerleyeceğimiz bir yolculuktan sonra Titicaca Gölü’ne ulaşıyoruz. Tekne ile devam ederek bu akşam konaklamayacağımız göl üstündeki yüzen adalarda yeralan odalarımıza gidiyoruz. Titicaca Gölü’nde güneşi batırıyoruz bugün

Konaklama Los Uroslar’da

18 Ağustos Perşembe Göl manzaralı kahvaltımızın ardından göl turumuz başlıyor, çevredeki diğer yüzen adaları ve buralarda yaşayan aileleri ziyaret edeceğiz. İnsan yapımı bu adaların nasıl yapıldığını, yaşamın nasıl olduğunu öğreneceğiz. Dileyenler kano turu da yapabilir.

Öğle yemeğimizin ardından Lima’ya uçmak için Juliaca şehrine gidiyoruz.

Konaklama Lima’da

19 Ağustos Cuma Kahvaltımızın ardından uçak dönüş saatine kadar Lima’da alışverişlerimizi tamamlıyoruz ardından havalimanına transfer

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.