Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Küba Turu 3-13 Haziran 2022

Küba Turu

3-13 Haziran 2022

En merak edilen ülkelerin başını çeken Küba’ya gidiyoruz. Havana sokaklarındaki gerçek yaşamın içine dalıp, Vinales’teki bir tütün tarlasında dünyanın en meşhur purolarının yapımına tanık olurken, Trinidad’ta sokaklarda dans edeceğiz. Che’nin, Fidel’in izini sürerken geçen onca sene sonunda şimdiki Küba’yı anlayacağız.

Bu yolculukta sizi hangi deneyimler bekliyor?

  • Havana
  • Cienfuegos
  • Trinidad
  • Santa Clara
  • Domuzlar Körfezi
  • Vinales
  • Pinar del Rio
  • Cueve del Indio
  • Artemisa
  • Las Terrazas

GEZİ ÜCRETİ: 980 Euro (2 kişilik odada tek kişi fiyatı)

Geziye tek başına katılacaklar özellikle tek odada kalmak istemediklerinde yine geziye tek katılan bir hemcinsi ile aynı odayı paylaşıyorlar. Özellikle tek kişi konaklamak isteyenler için tek konaklama farkı 250 Euro’dur.

3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %50’si depozito olarak alınmaktadır. Geri kalan %50’yi de geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 – 10 Gece casa particular konaklama (Kübalı aileler evlerini turistler için pansiyona çevirerek bir gelir sistemi oluşturmuşlar ve bunlara da casa particular deniyor)

– Şehir turları bütün karayolu transferleri

– Türkçe/İspanyolca çeviri ve rehberlik hizmeti

– Vinales vadisinde at turu

– Seyahat sigortası

– Önerilen uçuşları kapsayan havalimanı transferleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

– Küba Havana’ya gidiş-dönüş uçak bileti

– Müze giriş ücretleri (toplam 40 Euro civarında)

– Küba vizesi ( 50 Euro)

– Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)

– Öğlen ve akşam yemekleri

– Domuzlar Körfezi tekne turu ( 12 Euro)

– Özel harcamalar, bahşişler

VİZE

Küba vizesi almanız için size yardımcı olacağız.

UÇAK ÖNERİMİZ

Gidiş: 3 Haziran 2022

Dönüş: 13 Haziran 2022

küba turu 2022

 

Bu uçak bileti gezi ücretine dahil olmamakla birlikte satın alınma sürecinde katılımcılara satın alınması için yardımcı olunacaktır.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Küba, tamamlanmış aşı ve negatif PCR testi istiyor, karantina uygulaması yok.  Gezi tarihi yaklaştıkça tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

İLETİŞİM

Latin Amerika’nın en gözde ülkelerinden Meksika’yı benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Birlikte yaptığımız seyahatler sırasında evinizdeki konforu bulamayabilirsiniz, bazen erkenden yola çıkarız, bazen gece otele geç varırız, fakat evinizdeyken asla yaşayamayacağınız unutulmaz hikayeleriniz olur. Bu bir tatil değil, sizi bir yolculuğa çıkartıyorum ve şunu şimdiden söyleyebilirim ki bu yolculuğun sonunda bir başka sen olarak evine döneceksin 😉

Gelin, birlikte gezelim!

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Bluecat Travel 13551 tarafından gerçekleştirilmektedir.

2021’deki turlarımızın nasıl geçtiğini merak edenler videoya göz atabilir.

PROGRAM:

3 Haziran 2022 (1. gün)

Havana’ya ulaşan misafirlerimizi havalimanında karşılıyoruz. Şehirde küçük bir tur attıktan sonra konaklayacağımız evlere yerleşeceğiz.

4 Haziran 2022 (2. gün)

Havana sokaklarındayız. Turistler için makyajlanmış mekanlardan sıyrılıp gerçek yaşamın içine dalıyoruz. Anlatılan Küba’yı değil, gerçek Küba’yı deneyimleyeceğiz.

Konaklama Havana’da

5 Haziran 2022 (3. gün)

Bu gün Havana’dayız. Klasik Amerikan araçları ile şehir turu ve devrim meydanı ziyareti.Daha sonra kentin tarihi dokusu oldukça etkileyici. Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Castillo De La Real, Fuerza Kalesi’ni göreceğiz. Şehrin sokaklarında gezinirken günlük hayata tanık olacağız. Ernesto Che Guevara’nın müze olan evini ziyaret edeceğiz. Devrim Müzesi’ni gördükten sonra Malecon’a gideceğiz. Atatürk anıtını ziyaret edeceğiz. Ernest Hemingway’in müdavimi olduğu barlar sokağında dolaşacağız ve serbest zamanda isteyenler salsa dersi alabilir diğer misafirler ile Havana akşamının tadını çıkaracağız.

Konaklama Havana’da

6 Haziran 2022 (4. gün)

Kahvaltının ardından Havana’dan ayrılıp Amerikalılar’ın Küba Devrimi’ni bastırmak için çıkartma yaptığı Praya Giron, nam-ı diğer Domuzlar Körfezi üstünden Cienfuegos’a doğru yola koyulacağız.

Küba devrimine ilk destek veren kentlerden biri olan Cienfuegos, Batista güçleri tarafından ağır baskılara uğramış. İlginç mimarisinin yanı sıra küçük bir liman kenti olan Cienfuegos’u dolaşacağız, tarihi tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Kolonyal mimarinin en güzel örneklerini barındıran şehirde vakit geçireceğiz. Cienfuegos’tan ayrıldıktan sonra iki saat kadar sürecek bir yolculuğun ardından Trinidad’a varacağız. Tropik sahili ve eğlence mekanlarının yanı sıra kirlenmemiş bir doğaya sahip olan şehirde gezineceğiz. Gece kasabanın tadını çıkaracağız.

Konaklama Trinidad’ta

7 Haziran 2022 (5. gün)

Trinidad sokaklarını dolaşmaya devam edeceğiz. Arnavut kaldırımlı caddelerin, renkli yapıların ve tropik iklimin şehre kattığı özgün havayı soluyacağız. İznaga Kulesi’ni gördükten sonra Trinidad’a döneceğiz. İsteyenler şehirde gezinmeye devam edecek, isteyenler Karayip Denizi’nin Ancon Plajında serinleyecek. Akşam Trinidad merdivenlerinde dans edenlerin arasına biz de katılacağız.

Konaklama Trinidad’ta

8 Haziran 2022 (6. gün)

Bu gün Trinidad’dan ayrılarak Santa Clara’ya doğru yola devam edeceğiz. Küba Devrimi’nin önemli kentlerinden biri olan Santa Clara’da, Ernesto Che Guevara’nın mozolesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Che’nin kumandasındaki gerilla birliğinin raydan çıkararak ele geçirdiği trene gideceğiz. Batista güçlerinin lojistik desteğini keserek zaferin yolunu açan bu önemli olayın izlerini göreceğiz. Santa Clara sokaklarında gezindikten sonra Havana’ya doğru hareket edeceğiz. Yolculuğumuz üç saat kadar sürecek.

Konaklama Havana’da

9 Haziran 2022 (7. gün)

Sabah Havana’dan ayrılıp yaklaşık iki saatlik yolculuktan sonra önce Pinar Del Rio ve daha sonra  Vinales Vadisi’ne gideceğiz. Dünya’da ender görülen kaya yapısı ve yemyeşil doğası ile ünlü vadi, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış. Kaliteli tütünlerin üretildiği vadideki atölyelerde puro üretiminin inceliklerini göreceğiz. İsteyen arkadaşlarımızla at binerek çevreyi gezeceğiz. At binmek istemeyenler doğada keyifli bir yürüyüş yapacak. Evrim teorisinin resmedildiği dünyanın en büyük kaya resmini, Mural de la Prehistoria’yı gördükten sonra Vinales’e dönmeden bu eşsiz vadide bütün sebzesini üreten organik çiftlik evinde yöresel yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama Vinales’te

10 Haziran 2022 (8. gün)

Kahvaltının ardından yola çıkacağız. Bir saat sürecek yolculuktan sonra ilk durağımız devrim sonrasının ormanlaştırma projelerinden biri ve eko-turizmin Küba’daki başkenti Las Terrazas’a gideceğiz. Dağların ortasında bir göl, ve gölün etrafında bir küçük bir kasaba Las Terrazas’ta isteyenler nehirde yüzecek. Kalan grup ile tropik ormanda bir yürüyüş yaparak kahvelerin fermente edildiği çiftliklere gideceğiz.

Yol üzerinde şirin bir kasaba olan Artemisa’yı da görüyoruz. Daha sonra Havana’ya doğru yola devam ediyoruz.

11 Haziran 2022 (9. gün)

Kahvaltı sonrası Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan Cojimar’a gideceğiz. Hemingway’in “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı köyde müze olarak kullanılan evini gezeceğiz. İsteyen misafirler ile Havana’ya 25 dakika uzaklıktaki,  Santa Maria plajında yüzme molası verilecek.

Konaklama Havana’da

12 Haziran 2022 (10. gün)

Kahvaltımız sonrası yolculuğumuzun son gününde Havana’nın sokaklarına dalıp Küba’daki yaşamla bütünleşeceğiz. Alışveriş yapmak için, yaşamı fotoğraflamak için uçak saatimize kadar zamanımız olacak.

Konaklama Havana’da

13 Haziran 2022 (11. gün)

Uçuş saatimize bağlı olarak havalimanına transfer

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.