Maçahel’de İlkbahar Turu

Birlikte Karadeniz havası almaya ne dersiniz?

TURUN TARİHLERİ

20-23 Nisan 2019

TURUN ÜCRETİ

1550 TL

PROGRAM

1. Gün: TRABZON – MENÇUNA ŞELALESİ – MAÇAHEL

Trabzon havalanında aracımız ile buluşup Artvin’e doğru yol alıyoruz. Arhaviiçinden geçerek Kamilet vadisindeki Mençuna şelalesine uğruyoruz. Şelale için yaklaşık 30 dakikalık çıkışı göze almalısınız. Göreceğiniz manzaranın yorgunluğunuzu alacağına eminiz. Hava güzel ise şelalenin havuzuna girme şansımız oluyor. Yine aynı patikadan dönüşe geçiyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra 1830 metrelik Maçahel geçidine çıkıyoruz. Eğer hava açık ise neden ‘çukur bölge’ dendiğini kendi gözlerimizle görüyoruz. Fotoğraf molasından sonra pansiyonumuza doğru harekete geçiyoruz. Bugün birçok noktayı görmüş olarak Trabzon’dan Maçahel’e geçmiş oluyoruz.

2. Gün: CAMİLİ KÖYÜ – MARAL ŞELALESİ

Güne yöresel kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye’nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesi olan 63 metrelik Maral Şelalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Hava ve grup şartlarına göre rehberiniz bu günün yürüyüş süresini uzatıp kısaltabilecektir. Yarım saat yürüyüş mesafesi kalana kadar şelaleye araçla gidilebiliyor. Uzun yürüyüş isteyenleri çıkarken değil de geri dönüşte yürütüyoruz. Şelaleyi gördüğümüz ilk yerde bir seyir terası var ve burada daha aşağı inmek istemeyen misafirlerimiz oturabiliyorlar. Aşağı iniş oldukça dik ve dikkatli bir şekilde inmek gerekiyor. Çoğunlukla korkuluklu merdivenler olan inişte grup olmanın verdiği faydalardan yararlanıyoruz. Herkes birbirine yardım ediyor. Cesaretli olanları, aslında soğuk olmayan ama çok yukarıdan döküldüğü için rüzgarın etkisiyle soğuyan suya davet ediyoruz. Başka bir yerde deneyimleyemeyeceğiniz bu güzelliği kaçırmamanızı öneriyoruz. Yaşadığımız bu deneyim ile soğuyan bedenlerimiz, indiğimiz o dik patikayı çıkarken ısınıyor. O yürüdüğümüz patika ve merdivenleri yapan amcanın akrabalarının işlettiği seyir terasında dinlenme ve çay molasından sonra araca doğru geri yürüyoruz. Dönüşte öğle yemeğimizi başka bir güzel mekanda alıyoruz. Yemek sonrası araçla devam ederek Camili Köyü‘nü, sınır kapısını ve tarihi ahşap camisini görme fırsatı buluyoruz.

3. Gün: KAYALAR – CAMİLİ

Kahvaltı sonrası 45 dakikalık bir araç yolculuğunun ardından Kayalar köyüne varıyoruz. Orman içi stabilize yoldan 12 km (4 saat) kadar yürüyerek Camili köyüne gidiyoruz. Yürüyüş sırasında tarihi su değirmeni görüyoruz. Bol ağaç ve orman manzarası dışında vadiye farklı bir açıdan bakma fırsatımız da oluyor. Öğle yemeğinin ardından pansiyonumuza geri dönüyoruz.

4. Gün:BORÇKA KARAGÖL –  DÖNÜŞ

Eşyalarımızı araca yükledikten sonra Maçahel’e veda ederek dönüş yolu üzerindeki başka güzelliğe Borçka Karagöl’e doğru harekete geçiyoruz. Heyelan gölü olan Karagöl’ün etrafını yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüş ile dönüyoruz. Gölü her açıdan görme fırsatını bulacağımız bu yürüyüş sonrası aracımızla buluşarak Hopa’ya doğru yol alıyoruz. Süper geçen 4 günlük gezi sonrası artık şehre nasıl döneceksek dönüyoruz ?

ULAŞIM

Gidiş: Trabzon havaalanında en geç 09.30 da olacak şekilde uçak biletinizi almanız gerekmektedir. Havaalanından hareket saatimiz 10.00 dır. Otobüs ile gelecek misafirlerimizi otogardan alabiliyoruz. Ama erken gelenleri havaalanına bekliyoruz. Çok seçenek olduğu için erken gelen misafirlerimiz beklemeyi göze almalıdırlar.

Dönüş: Trabzon havaalanından 18.30 ve sonrası biletler uygundur.

KONAKLAMA

Maçahel – Ev pansiyon

TUR FİYATI

Çift kişilik odada kişibaşı Nakit 1550 TL dir.

KK tek çekim tüm bankalar: 1600 TL dir

KK 3 taksit 1650 TL, 6 taksit 1700 TL dir

Single konaklama yer durumuna göre mümkün olup, farkı 200 TL dir. Tüm fiyatlara eklenecektir.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Hale Sargın eşliğinde geziler
 • Profesyonel Doğa rehberliği
 • Tüm ara ulaşımlar
 • Tam pansiyon 3 gece konaklama ( 3 kahvaltı – 4 öğle – 3 akşam yemeği)
 • Zorunlu TURSAB seyahat sigortası****
 • Başka Rota farkı ile profesyonel ve kaliteli hizmet
 • KDV

**** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR

 • Türkiye’nin herhangi bir yerinden Trabzon’a geliş ve Hopa’dan İstanbul’a geri ulaşım
 • Kişisel harcamalar
 • Konaklama yerinde alınan extralar
 • Dahillerde belirtilmemiş harcamalar

TURLAR BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) BÜNYESİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

TURA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’de ve yurtdışında düzenlediğim diğer gezilere ulaşmak için TIKLAYINIZ.