Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meksika Turu

24 Ekim – 2 Kasım 2020 (10 gün)

KOLAY ONLINE VİZE

2200 USD

Bu Meksika gezisi içinde Meksika kültürünü, piramitleri, macerayı, zengin Meksika mutfağını, acı sosları, okyanus kokusunu, tropik ormanları, kocaman şapkalı, göbekli ve bıyıklı gitar çalan mariachileri, Karayip sahillerini, dünya harikalarını, yerel dans şovlarını, bir de bol bol yiyeceğimiz kızarmış muzları barındırır.

Ve bu geziyi en özel kılan ise Meksika’nın en büyük festivali Ölüler Günü Festivali

23 Ekim 2020, Cuma Meksika’ya ulaşım

Öneri olarak sunduğum uçağı tercih edenler için 20.55’te İstanbul’dan Mexico City’e uçmak için uçak havalanıyor.

24 Ekim 2020, Cumartesi Mexico City’i keşfe çıkıyoruz.

Meksika gezisi-2020

Mexico City’e sabah saat 04.10’da uçağınız ulaşıyor ve ben sizi havalimanında karşılıyorum. Kocaman bir sarılmanın ardından aracımızla otelimize geçiyoruz.

Sabah kahvaltımızın ardından Meksika gezimiz başlıyor. Meksika’nın başkenti Mexico City’i keşfetmeye başlıyoruz öncelikle. Şehrin merkezi olarak sayılan Zocalo Meydanı’ndan başlayıp siyahi İsa heykelini görebileceğimiz ve hikayesine kulak vereceğimiz Metropolitan Katedrali’ne, duvarlarında Frida’nın aşkı ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlattığı resimleri bulunan Palacio Nacional Hükümet Sarayı’na ve ardından Ulusal Antropoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Öğlen yemeğimiz tabiki de Meksika mutfağından olacak, bunu söylememe gerek yok 😀

Milli Saray - Mexico City
Milli Saray – Mexico City

Akşama enfes planlarım var sizin için! Mariachilerle buluşmaya var mısınız? Onlarca mariachinin şarkıları arasında yürürken Meksika kültürü sizi büyüleyecek. Ardından bizdeki meyhane kültürünün Meksika versiyonu ‘pulqueria’lardan birinde Meksikalılar’ın eğlence anlayışına tanık olacağız. Mariachiler masamıza gelip müzik yaparken İspanyolca bilenler şarkılara eşlik edebilir, bilmeyenler melodilere. Ortaya bi büyük mezcal açtırır mıyız? Aman sabahlar olmasın 🙂

Konaklama Mexico City’de

25 Ekim 2020, Pazar  Meksika’nın Venedik’i Xochimilco’da gondol keyfi

meksika gezisi 2020
Xochimilco

Yerel halkın eğlence anlayışına çok yakından tanık olacağımız Meksika’nın Venedik’ine götürüyorum sizleri bugün. Xochimilco kanallarında Meksikalılar’ın gösterişli kostümleri ve koca şapkalı müzisyenleri mariachilerin müziklerine kulak vererek Meksika stili rengarenk gondollarda kanal gezisi yapacağız. 

https://www.youtube.com/watch?v=amzT1B61MVc&t=589s

Konaklama Mexico City’de

26 Ekim 2020, Pazartesi Teotihuacán’a yolculuk

Meksika turu, Teotihuacán Piramitleri, Meksika
Teotihuacán Piramitleri, Meksika

Sabah kahvaltımızın ardından Meksiko City’e araçla 1.5 saat uzaklıktaki ‘’Tanrıların doğduğu yere’’ Teotihuacán Piramitleri’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları listesinde yeralan Teotihuacán’ı kimlerin yaptığı hala belli dahil, Aztekler bu terkedilmiş şehri bulmuşlar. Dünyanın 3. büyük piramidi Güneş Tapınağı, Ölüler Yolu, Ay Piramidi, Quetzalcoalt ve Jaguar Tapınakları ile Quetzalcoalt Sarayı bu alanda göreceğimiz yerler arasında. Piramitlerin tepesine kadar yürüyerek çıkacağız. Haydi bacaklara kuvvet!

Teotihuacán ziyaretimiz sonrası Mexico City havalimanına geçiyoruz ve Merida’ya uçmak üzere havalanıyoruz.

Konaklama Merida’da

27 Ekim 2020, Salı Dünyanın yeni 7 harikasından biri Chichen Itza’ya gidiyoruz.

Chichen Itza, Meksika
Dünyanın yeni 7 harikasından bir Meksika’daki Chichen Itza

Sabah kahvaltımızın hemen ardından Merida’da şehir turu yapmak için yola koyuluyoruz. Kolonyal mimarinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Merida turumuzun ardından hiç vakit kaybetmeden dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Chichen Itza’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. 2 saatlik araç yolculuğu ile Tanrı Kukulkan’ın evindeyiz. Yerel rehberimiz ile piramitleri geziyoruz ve şaşkınlık veren hikayelere kulak veriyoruz. 

Chichen Itza ziyaretimiz sonrası istikamet Tulum

Konaklama Tulum’da

28 Ekim 2020, Çarşamba Tulum Harabeleri ve Gran Cenote

Meksika gezisi 2020
Tulum Harabeleri, Meksika

Okyanusun hemen kıyısında Mayalar’ın son dönemlerinde yaşadıkları bir liman şehrinin kalıntılarının bulunduğu Tulum harabelerine gidiyoruz. İnsan kendini burda, bu turkuaz renkli okyanusa bakarken Maya kralı gibi hissediyor adeta .

Harabeleri ziyaret ettikten sonra ferahlamak için sırada Gran Cenote ziyaretimiz var. Yucatan yarımasında binlerce cenote var. Yeraltından çıkan tatlı suların oluşturduğu göller. Gran Cenote’nin buz gibi sularında yüzerken bizlere balıklar ve su kaplumbağaları da eşlik edecek. Buraya bayılacaksınız!

Ayrıca dileyenlerle Tulum’da kakao seremonisi ve temazcal seremonisi yapabiliriz. Kakao Meksikalılar ve Meksika’da zamanında yaşamış kültürler için oldukça önemliydi. Kalp açıcı özelliğe sahip kakao ile aşka kalbinizi açmaya ne dersiniz? Temazcal ise Kuzey Amerika yerlilerinin içi buharla kaplı inipi adını verdikleri çadırlara girilip ruhen ve bedenen arındığı bir ritüelidir.  

Konaklamamız Tulum’da

29 Ekim 2020, Perşembe Coba Piramitleri ve Tulum sahilleri

Coba piramitlerinin yolunu tutuyoruz bugün.  Bir zamanlar Mayalar, Coba’yı seremoni merkezi olarak kullanmışlar.  Bu tarihi şehrin içinde çeşitli piramitleri ziyaret edeceğiz fakat en büyüleyicisi Nohoch Mul piramidi. 100 küsür adımlık merdivenlerle piramidin tepesine çıkanları enfes bir manzara bekliyor. Meksika’nın uçsuz bucaksız yağmur ormanlarının ortasında bir piramidin tepesinde olma hissi hayatınızın en unutulmaz deneyimlerinden biri olacak.

Meksika turu 2020
Tulum, Meksika

Coba’yı ziyaret ettikten sonra Tulum’a geri dönüyoruz ve hemen Tulum sahiline iniyoruz. İncecik bembeyaz kumların üzerinde yürüyerek sahilin en güzel köşesini seçip doyasıya deniz, kum ve hindistan cevizi suyu…

Konaklama Tulum’da

30 Ekim 2020, Cuma Kadınlar Adası’na (Isla Mujeres) yolculuk

Yucatan Yarımadası’nın popüler adalarından Kadınlar Adası’na gidiyoruz bugün. Tulum’dan Cancun’a 2 saatlik araç yolculuğu ile ulaştıktan sonra gemiyle adaya geçiyoruz. Deniz, kumsal ve şnorkellerle renkli balıkların peşine düşeceğimiz bir gün bizi bekliyor. Enfes bir gün batımından sonra Cancun’a geri dönüyoruz.

Konaklama Cancun’da

31 Ekim 2020, Cumartesi Ölüler yeryüzüne dönüyor.

meksika gezisi 2020
Ölüler Günü Festivali

Sabah erkenden Cancun’dan Mexico City’e uçuyoruz. Havaalanından Meksika denildiğinde ilk akla gelen isimlerden ressam Frida Kahlo’nun doğduğu ve Diego Rivera ile yaşadığı Mavi Ev’e ( La casa de azul) gitmek üzere yola çıkıyoruz. Sanata, tutkulu bir aşka doyacağımız ev/müze ziyaretinden sonra Ölüler Günü Festivali’nin geleneksel olarak kutlandığı Mixquic’e aracımızla yol alacağız.

Bir mezarlık ziyaretimiz olacak ki eminim hayatınızda bu kadar eğlenceli bir mezarlık ziyareti yapmadınız! Ölmüş yakınlarının ruhlarının bugünlerde yeryüzüne çıktığına inanan Meksikalılar yakınlarının mezarlarını çiçeklerle süsleyip, şarkılar söyleyip, yemekler yiyip içkiler içerek ziyaret ediyorlar. Unutulmaz bir gece bizi bekliyor.

Konaklama Mexico City’de

1 Kasım 2020, Pazar Ölüler Günü Festivali’nin içine karışıyoruz.

Meksika gezi
Ölüler Günü Festivali, Meksika

Meksika’nın en önemli festivallerinden biri Ölüler Günü Festivali’nin ortasına uyanacağımız bir güne başlıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından Mexico City’deki gösterişli yürüyüşlere katılacağız. Biz de makyajlarımızı yapıp kostüm giyiyor olacağız tabi ki, bizim neyimiz eksik 😀

2 Kasım 2020, Pazartesi Eve dönüş yolculuğu başlıyor.

Tüm gün Mexicocity’de yapılan gösterileri izleyeceğiz. Meksika’ya güle eğlene veda edeceğimiz bir gün. Akşam uçağımız için havaalanına transferimizi yapıp sizi evlerinize uğurluyorum.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR: 

Bu gezide ekstra tur ücreti yoktur. Programda yeralan bütün turlar/geziler ücrete dahildir.

• Tüm konaklamalar

• Tüm kahvaltılar, öğle yemekleri ve akşam yemekleri

• Gezi boyunca Meksika içindeki tüm karşılama, kara, deniz ve hava yolu transferleri

• Meksika iç uçak ekonomi biletleri ( Mexico City – Merida, Cancun-Mexico City )

• Ören yeri girişleri

• Yerel rehber hizmeti

• İspanyolca/İngilizce’den Türkçe’ye rehberlik desteği

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

• Meksika’ya ulaşım (gidiş-dönüş bileti)

 

• Yurtdışı çıkış harcı

• Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

• Ekonomi sınıfındaki uçaklarda ekstra bagaj ücreti

• Kişisel harcamalar

• Kakao ve temazcal seremonisi

• Seyahat sağlık sigortası

• Dahil olanlar listesinde yazmayan harcamalar

KONAKLAMA

2 kişilik odalarda ve 4* otellerde konaklama yapılacaktır.

Tek kişi konaklama farkı 400 USD’dir. Geziye tek başınıza da katılabilir ve tek gelen başka biri ile (aynı hemcinsten) aynı odayı paylaşabilirsiniz.

 GEZİ ÜCRETİ 

Toplam gezi ücreti 2200 USD 

Taksit imkanı: Geziye ilk kayıt olduğunuzda 600 USD, Mart ayında 400 USD, Mayıs ayında 400 USD, Temmuz ayında 400 USD, Eylül ayında 400 USD

VİZE

Meksika vizesi Türk pasaportu sahipleri için internetten, ücret ödemeden online olarak alınabilecek bir vize. Vize alımlarınızda size yardımcı olacağım, bu konuda endişeniz olmasın.

Velev ki online olarak yaptığımız vize müracaatının reddedilmesi durumunda ise seyahat amacına uygun belgelerle birlikte Meksika Konsolosluğu, Meksika Büyükelçiliğine vize müracaatı yapılmalıdır.

İSTANBUL – MEXİCO CİTY UÇAK ÖNERİM

24 Ocak 2020 tarihindeki uçak bileti fiyatı paylaşılmıştır. 

İLETİŞİM

Meksika’yı benimle birlikte gezmek isterseniz  mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Meksika’da görüşmek üzere 😀

2020 yılındaki diğer gezilerimize ulaşmak için TIKLAYINIZ

TURLAR BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) BÜNYESİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.