Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ölüler Günü Festivalinde Meksika Turu (27 Ekim-10 Kasım 2022)

Meksika’nın en büyük, en önemli festivali Ölüler Günü Festivali döneminde Meksika’ya gidiyoruz.

Her sene 29 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında ölülerinin ruhlarının yeniden yeryüzüne geldiğine inandıkları için bu tarihlerde mezarlıklar süsleniyor, canlı müzikler eşliğinde mezarlarda danslar ediliyor, yemekler yenilip, içkiler içiliyor. Gelen ruhların yollarını rahatça bulmaları için her yere mumlar ve çiçekler konuluyor. Sokaklarda dans gösterileri ve konserlerle Meksika en renkli günlerini geçiriyor.

Bu yolculukta sizi hangi deneyimler bekliyor?

 • Meksika’nın başkenti Mexicocity
 • Mariachi kültürü
 • Meksikalılar için çok önemli olan Lucho Libre gösterisi
 • Xochimilco kanallarında gondol keyfi
 • Frida Kahlo’nın mavi evi
 • Tanrıların Yeri Teotihuacan antik şehri
 • Gastronomi şehri Oaxaca
 • Mezcal tadım turu
 • Oaxaca şehrinde Ölüler Günü Festivali aktivitelerine katılım
 • Meksika’nın Pamukkalesi Hierves Agua
 • Sumidero Kanyonu’nda tekne gezisi
 • Meksika’nın en renkli ve en güzel kasabalarından San Cristobal de las Casas
 • Hristiyanlık ve Paganlık inancının bir arada olduğu San Juan de Chamula Kilisesi
 • UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış Maya antik kenti olan Palenque’yi ziyaret
 • Bacalar Gölü’nde kano
 • Tulum sahilleri
 • Maya kültürü
 • Tulum antik kenti
 • Kuzey Amerika yerlilerinin yeniden doğumu simgeleyen Temazkal seremonisi
 • Yucatan Yarımadasındaki cenoteleri ziyaret
 • Dünyanın yeni 7 Harikasından biri olan Chichen Itza
 • Koba Piramitleri
 • Meksika mutfağı

GEZİ ÜCRETİ: 2600 USD (2 kişilik odada tek kişi fiyatı)

Geziye tek başına katılacaklar özellikle tek odada kalmak istemediklerinde yine geziye tek katılan bir hemcinsi ile aynı odayı paylaşıyorlar. Özellikle tek kişi konaklamak isteyenler için tek konaklama farkı 500 USD’dir.

3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını ağustos ayında, %30unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiz.

Bu gezi sırasında ekstra tur ücretleriyle karşılaşmayacaksınız.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 – 14 Gece 3-4*lı otellerde konaklama

– Kahvaltı ve öğle  yemekleri

– Mexicocity – Oaxaca ekonomi sınıfı, 15 kg bagaj haklı uçak bileti

– Programda belirtilen tüm turlar, karayolu yolu ulaşımları

– Tüm ören yeri ve müze girişleri

– Programda belirtilen aktiviteler

– Yerel rehber hizmeti

– Türkçe/İspanyolca çeviri hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:

• Türkiye-Meksika gidiş-dönüş uçak bileti

• Yurtdışı çıkış harcı

• Gezi sırasındaki alkollü ve alkolsüz içecekler

• Kişisel harcamalar

• Uçakta ekstra bagaj ücreti

VİZE

Meksika, internet üzerinden kolay vize şeklinde vize istemektedir.

UÇAK ÖNERİMİZ

Gidiş: 27 Ekim 2022’de İstanbul – Mexicocity uçuşu (direkt)

Dönüş: 10 Kasım 2022’de Meksika /Cancun – İstanbul (direkt)

Meksika turu 2022

Bu uçak bileti gezi ücretine dahil olmamakla birlikte satın alınma sürecinde katılımcılara satın alınması için yardımcı olunacaktır.

KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Meksika PCR testi ve aşı kartı istemiyor, karantina uygulaması yok.  Gezi tarihi yaklaştıkça tüm güncellemeler katılımcılarla paylaşılacaktır.

* Bu gezi TÜRSAB A sınıfı seyahat acentası Bluecat Travel 13551 tarafından gerçekleştirilmektedir.

İLETİŞİM

Latin Amerika’nın en gözde ülkelerinden Meksika’yı benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

Birlikte yaptığımız seyahatler sırasında evinizdeki konforu bulamayabilirsiniz, bazen erkenden yola çıkarız, bazen gece otele geç varırız, fakat evinizdeyken asla yaşayamayacağınız unutulmaz hikayeleriniz olur. Bu bir tatil değil, sizi bir yolculuğa çıkartıyorum ve şunu şimdiden söyleyebilirim ki bu yolculuğun sonunda bir başka sen olarak evine döneceksin 😉

Gelin, birlikte gezelim!

2021’deki turlarımızın nasıl geçtiğini merak edenler viodeya göz atabilir.

PROGRAM

27 Ekim 2022 Perşembe Mexicocity’e ulaşan misafirlerimizi havalimanında karşılıyoruz ve konaklayacağımız otele geçiyoruz. Kahvaltımızın ardından Latin Amerika’nın en kalabalık, dünyada da en kalabalık şehirlerden biri olan Mexicocity’i keşfe çıkıyoruz.

Seyahatimiz boyunca bol bol Meksika mutfağının tadlarına bakacağız. Bu topraklarda yetişen meyveleri, sebzeleri deneyeceğiz. Yerel danslarını izleyip, yerel halka dokunacağız.

Konaklama Mexicocity’de

28 Ekim 2022 Cuma Bugün Tanrılar’ın yeri olarak geçen Teotihuacan’ı ziyaret edeceğiz önce. Daha sonra Meksika topraklarında yaşamış medeniyetlerden, halklardan kalan eserlerin sergilendiği arkeoloji müzesi ziyaretimiz ardından Meksika denildiğinde akla gelen sembollerden mariachileri canlı canlı dinleyeceğimiz bir gece bizi bekliyor.

Konaklama Mexicocity’de

29 Ekim 2022 Cumartesi Bugün sizi çok özel bir yere götürüyorum. Meksika’nın Venedik’i Xochimilco kanallarında gondol keyfi yapacağız ve Meksikalılar’ın eğlence anlaşına tanık olacağız.

Meksika topraklarından çıkan ve neredeyse dünyanın tanıdığı bir başka ikon Frida’nın yaşadığı evi ziyaret edeceğiz. Diego ile yaşadıkları aşka kulak vereceğiz. Sözleri ve resimleri ile sanata doyacağız.

Meksikalılar için çok önemli bir showa gidiyoruz bu akşam. Lucha Libre gösterisi. Meksika kültürünün bir parçasını canlı canlı izleyeceğiz.

Konaklama Mexicocity’de

30 Ekim 2022 Pazar Kahvaltımızın ardından Mexicocity’den Oaxaca’ya uçuyoruz. Oaxaca’ya ulaştıktan sonra kısa bir şehir turumuz olacak. Ölüler Günü Festivali kutlanmaya başladı bile. Şehirdeki konserleri, dans gösterilerini izleyeceğiz.

Konaklama Oaxaca’da

31 Ekim 2022 Pazartesi Oaxaca’dan müzik sesleri yükselirken, biz de ölüler gününe özel makyajlarımızı yapıp kalabalığın arasına karışacağız. Meksika’nın ünlü içkisi mezkalin tadına bakacağımız, nasıl hazırlandığını öğreneceğiniz bir tura katılacağız.

Bu akşam unutulmaz bir gece bizi bekliyor. Eminim bir çoğumuz için enteresan bir gece olacak.Oaxaca’da halk mezarlığına gideceğiz ve Ölüler Günü Festivalini ölmüş sevdiklerinin mezarları başında kutlayan Meksikalılar’ın arasına karışacağız. Mezarların etrafında ailecek dans eden, yemek yiyen, içki içen ailelerle bir gece geçireceğiz.

Konaklama Oaxaca’da

1 Kasım 2022 Salı Oaxaca şehri yakınlarındaki Meksika’nın Pamukkalesi Hierve el Agua’yı ziyaret ediyoruz bugün. Müthiş bir manzaraya karşı Hierve de Agua’nın sularında yüzeceğiz.

Oaxaca’da festival devam ediyor. Hierve de Agua’yı ziyaret ettikten sonra yeniden Oaxaca’ya geri dönüyoruz ve festival aktivitelerine katılıyoruz.

Konaklama Oaxaca’da

2 Kasım 2022 Çarşamba Bugün Oaxaca’dan Tuxtla’ya uçuyoruz. Tuxtla yakınlarındaki Sumidero Kanyonu’nda yapacağımız tekne turumuzun ardından San Cristobal de Las Casas’a aracımızınla seyahat ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra kısa bir şehir turuna çıkıyoruz.

Konaklama San Cristobal de las Casas’da

3 Kasım 2022 Perşembe Bugün detaylıca San Cristóbal de Las Casas’ı keşfediyoruz. Ardından şehre 30 dk uzaklıktaki Chamulla kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Chamulla’da ziyaret edeceğimiz kilise pagan ve Hristiyan inançlarının bir arada uygulandığı oldukça enteresan bir kilise. Fotoğraf ve video çekmenin yasak olduğu bu kilisede yapılan şaman ayinlerine denk gelirsek gördüklerinize oldukça şaşıracaksınız.

Konaklama San Cristobal de las Casas’da

4 Kasım 2022 Cuma Kahvaltımızın ardından San Cristobal de las Casas’dan ayrılıyoruz ve Palenque’ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Palenque’de Mayalar’ın inşaa ettiği Palenque antik kentini ziyaret edeceğiz.

Konaklama Palenque’de

5 Kasım 2022 Cumartesi Kahvaltımızın ardından turkuaz renkli Bacalar Gölü’ne doğru yolculuğumuz başlıyor. Bacalar’a ulaştıktan sonra şehir turu yapacağız. Göl çevresinde gezeceğiz.

Konaklama Bacalar’da

6 Kasım 2022 Pazar Gün doğumuna Bacalar Gölü’nde kano yaparak tanık olacağız. Göldeki lagunda da kano yapıp gölün tadını çıkartacağız. Geç kahvaltımızın ardından gezimizin son durağı Tuluma’a gitmek üzere araçla yola çıkıyoruz.

Konaklama Tulum’da

7 Kasım 2022 Pazartesi Karayip denizi manzaralı Tulum antik kentini ziyaret ederek başlıyoruz bugüne. Bu gezinin ardından serinlemek için kendimizi Yucatan yarımadasındaki doğal oluşumlardan cenotelerin serin sularına bırakacağız.

Kuzey Amerika yerlilerinin temizlenme ve yeniden doğumu simgeleyen temazkal seremonisi de bugünkü programımızın içinde.

Konaklama Tulum’da

8 Kasım 2022 Salı Dünyanın yeni 7 harikasından biri Chichen Itza’yı ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Burayı ziyaret edip öğlen yemeğimizi aldıktan sonra ise Koba piramitlerini ziyaret edeceğiz.

Konaklama Tulum’da

9 Kasım 2022 Çarşamba Tulum’da Karayip sahillerinin ve denizinin tadını çıkaracağımız bir gün bizi bekliyor.

Konaklama Tulum’da

10 Kasım 2022 Perşembe

Kahvaltımızın ardından Cancun’daki havalimanına gitmek için araçla hareket ediyoruz. Evlere dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.