Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu bölüm, yolculuğum sırasında yollarımızın kesiştiği ,yakın zamana kadar benim için yabancı olan kişilerle yaptığım soru cevap tarzında konuşmaları içeriyor.

Her biri yeni bir hikaye…

0 yorum var

 • Set Mitchell
  Posted 07/06/2019 at 12:01

  Morbi eget ligula gravida, pulvinar magna eget, eleifend. Proin massa tortor, are sit amet commodo et, eleifend vel odio. Integer porta orci ornare metus.

 • Post Author
  Paul Harrington
  Posted 24/01/2020 at 12:38

  Proin massa tortor, are sit amet commodo et, eleifend vel odio. Integer porta orci ornare metus.

16.6 kg çantamla Atatürk Havalimanı’nda beni Abu Dhabi’ye, ordan da Brezilya’ya uçuracak uçağı beklerken kalp atışlarımı sanki bütün herkes duyuyordu. Yolculuğuma başlamadan önce hepsi olmasa da bir çok arkadaşım ve ailemle biraraya gelebilmiş olmaktan dolayı çok mutluyum, hayatımda bu kadar güzel insanların olması büyük bir şans benim icin. Beni görmeye gelen, gelemeyip arayan, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. Manevi desteğiniz cesaretimi daha da perçinliyor. Brezilya uçağım Abu Dhabi aktarmalıydı. 4 saatlik uçuş sonrası ciğerlerime sıcak havasını çektiğim Abu Dhabi’de bu sene evimde iki hafta misafirim olan Suriyeli Muhammed’le buluştum. 10408557_10152266488688683_3071933567887863538_n

Işıklı gökdelenlerin arasından Dubai’ye gittik. Heryer gökdelenler, alışveriş merkezleri ve lüks arabalarla dolu.. Heryeri gezip görmeye meraklı olan ben de, bu iki şehrin yarattığı tek duygu sıkışmışlık hissiyati oldu. Tek güzel olan şey ise Muhammed’le geçirdiğim zaman ve özlem dolu sohbet oldu. Abu Dhabi’den Sao Paulo’ya uçuşumuz 15 saat sürdü. 3 kere uyudum uyandım. 3 kere yemek yedim, Ahmet Sami’nin Masturi Kabare’sini neredeyse yarıladım. Çok uzun yol çok! Bir başka gezegene gidiyormuş gibiydim. Şimdi yolculuğumun ilk durağı Sao Paulo’dayım. Brezilyalı bir fotoğrafçının evinde konaklıyorum. Fernando’yla Couchsurfing aracılığı ile tanıştım. 10626563_1516048025297051_5266386972253299718_n

Couchsurfing uluslararası bir konukseverlik sitesi. Seyahat ettiginiz yerlerde lokal insanların sizi evlerinde ücretsiz olarak ağırladığı ve size yaşadıkları yerler hakkında rehberlik yaptığı süper bir sistem. Bu basit tarifi tabiki. İçinde bir çok zenginlği barındırıyor. Couchsurfing sayesinde ben de evimin kapılarını bir çok gezgine açtım. Bu sayede bir çok güzel insanla tanıştım ve yola çıkmam konusunda herbiri ayrı bir ilham oldu benim için ve Güney Amerika yolculuğumun şekillenmesine katkıda bulundular. Deanna, Jack, Julia, Muhammed, Behzad, Gavin, Ryan, Callan, Elisa, Gledis… Sao Paulo’nin yüksek gökdelenleri arasında kalmış tek katlı, bahçeli bir evi var Fernando’nun. Bir çok gezgini evinde ağırlamış. O da benim gibi dünyayı gezme hayalleri kuran biri.. Yaşadığı şehri bana tanıtmak için hevesli, ”benim evim senin evin” diyerek bana dünyanın bir ucunda evimdeymişim hissini yarattı. Couchsurfing sayesinde hayatıma giren bir güzel insan daha.. Büyüklerimiz der ya “Yabancılarla Konuşma” diye, bense tam aksini iddia ediyorum zenginleşmek için “Yabancılarla Konuş”

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.