Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yaşadığın her ana gerçekten tanık olmak ister misin?

”Yaşadığın her ana gerçekten tanık olmak ister misin?’’ diye sordu kadına. Kadın ‘‘Her ana mı gerçekten?’’ diye soruya soruyla karşılık verirken hem merak vardı içinde hem de korkuları. 

‘‘Aldığın her nefesi hissedeceksin benimle, güneşi tenine dokundurtacağım, rüzgarı kulağına fısıldattıracağım, bedenini yağmurlarla yıkattıracağım, uykunun en güzeline yatacaksın benimle, kalbini heyecanla çarptıracağım, dağların zirvelerine taşıyacağım seni, mevsim çiçeklerinin kokularını hissedeceksin burnunda.’’

Kadın soluksuz dinledi.

‘’Ama tüm bunların bir bedeli var’’ dedi. ‘‘Kendinle yüzleşeceksin! Ne varsa içinde hepsi çıkacak yoluna. Korkuların, hırsların, egoların, mutlulukların, nefretlerin, aşkların. Ruhunda taşıdığın ağırlıklar fazla gelecek her yokuşun başında, hiçlikle tanışacaksın, ıssızlığın sesine kulak kesileceksin, hayal gücünün sınırları zorlanacak, yalın, sade ve çıplak kalacaksın. Bir gün göz yaşlarını buzul göllerine bırakacaksın, bir gün kahkahaların yankılatacak dağları…’’ 

‘’Razıyım her şeye’’ dedi kadın. Korkularından soyundu, yavaş yavaş ona doğru yürüdü, üstüne çıktı, bacakları ve elleriyle sıkıca kavradı gövdesini, soluk alışverişi hızlandı, kalbi heyecanla atarken alnı boncuk boncuk terlerle doldu. 

O gündür bugündür kadın bisikletiyle aşk yaşıyor. Bisikleti vadettiklerini yapıyor, kadın her pedalda içindekilere doğru yol alıyor. 

2015’te Amerika kıtasının güney ucu Patagonya’dan başlayan bu aşk yolculuğunda kadın kıtanın en kuzey ucu Alaska’ya doğru pedallarken bugünlerde Kolombiya’da pedallamaya devam ediyor ve bu aşk hiç bitsin istemiyor. 

 

Diğer yol hikayelerimi okumak için TIKLAYINIZ

9 yorum var

 • Mehmet emin ciftci
  Posted 28/02/2019 at 07:43

  Yeni yazilarinizi e postama gon derirseniz sevinirim

  Cevapla
  • Post Author
   halesargin
   Posted 28/02/2019 at 19:14

   Siteye üye olursanız her yazı paylaştığımda mailinize gelir 😉

   Cevapla
 • Selahaddin KORKMAZ
  Posted 28/02/2019 at 17:11

  Tebrik ediyorum güzel duygular için şahane bir yazı olmuş. Tekerine taş değmesin hep güzel insanlar çıksın karşına güzel insan şahane kadın ??

  Cevapla
 • nurullah
  Posted 01/03/2019 at 10:13

  aşkı bu şekilde anlatabilmek huzurun ve tinsel olarak kendini tanımakla birebir ilintili.

  Cevapla
 • Mukaddes
  Posted 21/12/2019 at 10:48

  Sizi takibe yeni başladım. “İnsan isterse yapamayacağı bir şey yok” dediğimde , anlamayan olunca örnek göstereceğim bir kadınsınız.

  Cevapla
  • Post Author
   halesargin
   Posted 02/02/2020 at 22:34

   Yolculuğuma hoşgeldin Mukaddes 🙂 Ne mutlu bunu duymaki teşekkürler..

   Cevapla
 • baturhan
  Posted 06/02/2020 at 01:38

  Off çok iyiydi bu ya eline sağlık ✌

  Cevapla

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.