Ücretsiz Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika, Türk vatandaşlarından vize istiyor. Ama gözünüz hiç korkmasın, Meksika geziniz için gerekli Meksika vizesini almak sandığınızdan daha kolay.

Meksika vizesi ile ilgili merak edilen soruları cevapladım.

Meksika vizesi nereden alınır?

Meksika’ya havayolu ile giriş yapacakların vize almak için Meksika Konsolosluğu’na gitmelerine gerek yok, internetten online başvuruda bulunuyorsunuz. Başvuru bilgilerinizin eksik olmaması durumunda şipşak vize başvurunuz onaylanıyor ve size gönderiliyor. Online vizeden red almanız durumunda konsolosluğa gitmeniz gerekiyor sadece.

Meksika vizesi nasıl alınır?

Meksika vizesi aslında elektronik onaydan ibaret. Meksika Konsolosluğu resmi sitesi elektronik Meksika vize başvuru sayfasından yapılmaktır.

Meksika vizesine online başvurmak için TIKLAYINIZ 

Başvurunuzun onaylanması için açılan linkteki formu eksiksiz olarak doldurmanız şart. Türkçe dil seçeneği de var, sorular ise kişisel bilgiler, hatta bazıları çok kişisel; din gibi.

Başvuru formunu doldurup gönderdikten kısa bir süre sonra onaylanmış başvuru formunuza ulaşabiliyorsunuz. Çıktısını alıp pasaportunuzla birlikte ülkeye girişte polis kontrolünde göstermeniz ve yolculuğunuz boyunca yanınızda taşımanız gerekiyor.

Bu vizeye başvuru yaptıktan sonraki 30 gün için içinde ülkeye giriş yapmanız gerekiyor. Vize süresi olarak bana 180 gün verildi, daha önce başvurmuş kişilerden de 180 gün aldıklarını duydum.

Meksika vizesi ücreti

Herkesin hoşuna gideceği bir şey yazacağım şimdi; online olarak başvuruda bulunduğunuz Meksika vizesi için hiç bir ücret ödemenize gerek yok 🙂 Darısı diğer vize başvurularımızın başına!

Yeşil pasaportlular için Meksika vizesi

Yeşil pasaportlularında bu elektronik onay formunu doldurmaları ve ülkeye girişte pasaportları ile beraber göstermeleri gerekiyor.

Meksika vizesinden muaf olanlar

Diplomatik pasaportu olanlar ve A.B.D vizesi olanlar Meksika vizesinden muaftır.

Meksika’nın Yucatan yarımadasında 2 haftamı geçirdim. Meksika 2 haftada kalbimi çaldı, doğası muhteşem. Karayipler ve cenoteler efsane. Meksika’dayken gittiğim cenotelerle ilgili videomu izlerseniz, neden Meksika’ya aşık olduğumu anlayacaksınız 😉

 

Category: Meksika
Tags: Meksika

Yorum yapılmamış

 • O taraflara gitsem dönmesi çok zor olacak diye gitmiyorum 🙂 Aslında Kasım-Aralık-Ocak ayını Karayiplerde geçirme fikrim vardı ama fikirde kaldı. Bakalım ne zaman. Enjoy!

  Yanıtla
  • Geldiğinde dönmene gerek olmadığını hissedeceğin için hiç zorlanmayacaksın 🙂 Gelsen, deli gibi seversin!

   Yanıtla
 • burada olmayı çok istiyorum ispanyolcamı üst seviyeye taşımak için harika olacağına da inanıyorum

  Yanıtla
 • merhaba. soruma öncellikle cevap vermenizi temenni ederek konuya söyle giriş yapıyım. meksikaya turizm için ziyaret etmek istiyorum. en önemliside çok değer verdiğim bir arkadaşımla görüşmek istiyorum. vize alırken meksika konsolosluğu sayfasında sağlık sigortasıyla ilgili bir bölüm vardı. söyle yazıyor Meksika’ya kısa süreli kalış amacıyla vize talep eden ziyaretçilerin, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun 15. Maddesi uyarınca, vize süresince geçerli sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

  Yapılacak sağlık sigortasının asgari kapsamı aşağıdaki gibi olmalıdır :

  1- Ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi teminatı (asgari teminat limiti 30.000 Euro),
  bu gerçekten doğrumu. bu parayı ödemek imkansız benim açımdan. bunu ödemek zorundamıyız ve sizde böyle bir para ödediniz mi. lütfen bana cevap verin bu benim için çok çok önemli. nereye yazdıysam cevap alamadım. heyecanla cevabınızı bekliyor olucam.

  Yanıtla
 • ne güzel izleniminiz var başka bir yazıda bukadar olumlu okumamıştım buna rağmen ucuz bir ülke çok parası olmayanlara göre ideal

  Yanıtla
  • Tl’nin değer kaybetmesiyle artık Meksika da çok ucuz bir ülke değil bizim için ne yazık ki!

   Yanıtla
 • Merhaba, ocak ayında Meksika’ya gideceğim , Merida , Tulum ve Bacalar’da rotama dahil. Cenotelerde kullandığınız kameranızın marka ve modelini öğrenebilir miyim? ? (gopro almayı düşünüyorum) teşekkürler :))

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir