GEZİ PROGRAMI

13 Kasım 2021 Cumartesi – 1.gün

Lima Havalimanında Peru’ya ulaşan yolcularımızı karşılıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Hafif bir akşam yemeğinden sonra saat farkına uyum sağlamak için dinlenmeye geçiyoruz.

Konaklama Lima’da

14 Kasım 2021 Pazar – 2.gün

Perulu yoga hocamızın yoga dersi ile güne başlıyoruz. (İspanyolca’dan Türkçe’ye çeviri ile) Kahvaltımızın ardından ise Peru’nun başkenti Lima’yı yerel rehberimiz eşliğinde keşfe çıkıyoruz. Şehrin tarihi merkezinden modern semtlerine uzanacak olan rotamız boyunca Peru hakkında detaylıca bilgileniyoruz.

Peru mutfağı dünyaca tanınan mutfaklardan biri. Seyahatimiz boyunca Peru mutfağını, yöresel tadları deneyeceğiz. Ayrıca super food olarak geçen kinoa, chia, lucuma, altın çileğin anavatanındayız.

Peru’daki ilk akşam yemeğimizi ise dünyaca ünlü Perulu şef Virgilio Martínez’in restoranında yiyeceğiz.

Konaklama Lima’da

15 Kasım 2021 Pazartesi – 3.gün

Sabah erken bir saatte Peru’nun Amazonlar bölgesindeki şehri Iquitos’a uçmak için havalimanına gidiyoruz. Iquitos şehrine ulaştıktan sonra Amazon Nehri üzerinde yapacağımız bir tekne yolculuğu ile Amazon ormanları içinde konaklayacağımız eko-lodge a ulaşıyoruz.

Amazonlar’da yaşayan Peru’nun etnik halklarından olan Shipibolu şamanımız eşliğinde buhar ve çiçek banyosu yapıp, mapocho ile enerji temizliği seremonisi yapıyoruz. Amazonlar’ın keyfini sürmeye, o ruhu hissetmeye hazırız. Seremonimizin ardından yerel rehberimiz eşliğinde orman yürüşümüzü yapacağız. Amazon yerlilerinin ilaç olarak da kullandığı bitkiler, meyveler hakkında bilgileneceğiz.

Konaklama Amazonlar’da

16 Kasım 2021 Salı – 4.gün

Amazon Nehri’nde yaşayan gri ve pembe yunusların peşine takılacağız, dileyenler Amazon nehrinde yüzebilir. Karayolu ulaşımı olmayan bir köyü ziyaret edeceğiz ve buradaki yaşamlara tanık olacağız. Amazon mutfağının tadlarına bakmayı da ihmal etmeyeceğiz elbette.

Konaklama Amazonlar’da

17 Kasım 2021 Çarşamba – 5.gün

Sabah erkenden Amazonlar’dan tekneyle Iquitos’a ulaşıp And Dağları’na, Peru’nun en otantik şehri Cusco’ya uçmak için havalimanına gidiyoruz.

Bir zamanlar Amerika kıtasının en güçlü imparatorluğu olan Inkalar’ın başkenti Cusco’da minik bir şehir turuna çıkıyoruz. Inkalar’dan kalan duvarlar, daracık sokaklar, yerel kıyafetleri ile sokaklarda yürüyen Perulu kadınlar… Bu şehir anlatılmaz, yaşanır! Denizden 3400 metre yüksekte olan Cusco’da yükseklikten olabildiğince az etkilenmek için bol bol koka yaprağı çayı içeceğiz ya da Perulular gibi koka yaprağı çiğneyeceğiz.

Akşam ise Peru’nun yerel danslarını izleyeceğimiz bir dans gösterisi bizi bekliyor.

Konaklama Cusco’da

18 Kasım 2021 Perşembe – 6.gün

Sabah yogayla güne başlıyoruz. Ardından yerel rehberimizle bugün Cusco’yu derinlemesine keşfedeceğiz. Şehrin merkezi Plaza de Armas ve çevresini, Inkalar’ın kutsal yerlerinden günümüzde müzeye dönüştülmüş Coricancha Müzesi’ni ve şehrin bohem semti San Blas’ı ziyaret edeceğiz.

Inkalar’da koka bitkisi kutsaldı. Günümüzde de özellikle Perulular ve Bolivyalılar çokça tüketirler ve şifasına, koka yaprağının gücüne, enerjisine inanırlar ve seremonilerde bu yaprağı kullanırlar. Biz de And Dağları yerlilerinden olan şamanımızın rehberliğinde koka yaprağı seremonisi yapacağız. Bu seremoni sırasında beden dışı deneyim yaşanmaz.

Konaklama Cusco’da

19 Kasım 2021 Cuma – 7.gün

Peru denildiğinde ilk akla gelen, Inkalar’ın hala daha gizemi çözülememiş Machu Picchu antik kentini ziyaret edeceğiz bugün. Cusco’dan önce otobüs yolculuğu ile başlayan sonra And Dağları arasında kıvrılarak giden bir tren yolculuğu ile Machu Picchu’nun etekleri altındaki Aguas Calientes köyüne ulaşıyoruz. Buradan kalkan araçlarla 20 dakikalık bir yolculuk sonrası Machu Picchu’ya ulaşıyoruz. Yerel rehberimiz eşliğinde bu antik kenti ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından aynı yoldan Cusco’ya geri dönüyoruz.

Konaklama Cusco’da

20 Kasım 2021 Cumartesi – 8.gün

Inkalar’ın askeri üs, tarım ve seremoni alanı olarak kullandığı Pisac harabelerini ziyaret edeceğiz bugün. 2.5 saatlik bir yürüyüşle bu harabelerin aşağısında yine aynı isimli Pisac köyüne ulaşıyoruz. Güney Amerika’nın en önemli yerel pazarlarından biri olan Pisac pazarını ziyaret ettikten sonra kalp açıcı özelliği ile kutsal sayılan kakao seremonisine katılacağız. Bu seremoni sırasında beden dışı deneyim yaşanmaz. Fakat kalp çakralarını açtığı için ruhsal bir yolculuk deneyimi yaşanabilir.

Konaklama Cusco’da

21 Kasım 2021 Pazar – 9.gün

Titicaca Gölü, üzerinde taşımacılığın yapılabildiği dünyanın en yüksek rakımlı gölü, bir kısmı Peru bir kısmı da Bolivya sınırları içinde yeralıyor. İnkalar, Güneş Tanrısının bu gölden doğduğuna inanıyorlardı ve o nedenle bu gölü kutsal sayıyorlardı. Peru sınırları içinde kalan Titicaca Gölü’nde sazlıklardan yapılma yüzen adalarda yaşayan etnik halkları ziyarete gidiyoruz bugün. Cusco’dan uçakla bu göle yakın Juliaca şehrine uçuyoruz. Araçla teknelerin bulunduğu yere araç ile ulaşarak tekneyle bu adalara ulaşıyoruz. Konaklayacağımız otelde bu adalardan birinin üzerinde. Otelimize yerleştikten sonra yine sazlıklardan yapılmış totora dedikleri teknelerle göl gezisi yaparak bu bölgede, adalardaki yaşama tanık olacağız.

Konaklama Uros Yüzen Adalar’da

22 Kasım 2021 Pazartesi – 10.gün

Lima’ya uçmak için erkenden adalardan ayrılıp havalimanına ulaşıyoruz. Lima’ya ulaştığımızda ise Peru çöllerinin içinde yeralan Huacachina vahasına ulaşmak için 4.5 saatlik araç yolculuğumuz başlıyor. Huacachina’ya ulaştığımızda çöl aktiviteleri yapmak ve gün batımını seyretmek için kum tepelerini çöl aracımızla arşınlıyoruz. Muhtemelen hayatınızda göreceğiniz en güzel gün batımlarından biri bu çöllerde olacak.

23 Kasım 2021 Salı – 11.gün

Çöldeki otelimizde Peru’daki son günümüze uyanıyoruz. Kahvaltı ve çölün ortasında otelimizin havuzunda keyif yaptıktan sonra Lima’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Türkiye uçağı için havalimanına transfer.

İyi yolculuklar

GEZİ ÜCRETİ: 2600 USD (2 kişilik odada tek kişi fiyatı)

(Tek kişi konaklama farkı 500 USD) 3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını eylül sonunda, %30unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

 – 10 Gece 3 ve 4*lı otellerde konaklama

– Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

– Lima>Iquitos, Iquitos>Cusco, Cusco>Juliaca, Juliaca>Lima olmak üzere 4 adet ekonomi sınıfı, 20 kg bagaj haklı uçak bileti

– Programda belirtilen tüm turlar, karayolu, tren ve nehir yolu ulaşımları

– Tüm ören yeri ve müze girişleri

– Tüm yoga dersleri ve seremoniler

– Yerel rehber hizmeti

Önerilen uçuş:

5 Eylül 2021 tarihinde bu önerdiğimiz gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı: 8.412 TL (948 USD)

Paris’ten transit aktarmada vize gerekli değildir.

peru turu

 

Covid Önlemleri

Peru, ülkeye giriş yapacaklardan negatif PCR testi istemektedir. Karantina uygulaması yoktur.

VİZE

Peru T.C vatandaşlarından vize istemiyor. Türk pasaportları ile ülkeye girişte 90 günlük seyahat hakkı tanınıyor.

İLETİŞİM

Güney Amerika’nın en gözde ülkelerinden Peru’yu benimle birlikte gezmek isterseniz ya da sorularınız için mail yoluyla bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Turlar BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) bünyesi altında gerçekleştirilmektedir.

Diğer tur programlarını incelemek için TIKLAYINIZ

Instagram: @halesargin

Facebook: İşim Gücüm Gezmek

Youtube: Hale Sargın 

1 Yorum. Yeni Yorum

  • F.Hülya KÖYLÜOĞLU
    Kasım 1, 2021 10:55 am

    Hale Hanım, bir sonraki programınız ve ücret detaylarını bildirmeniz mümkünse rica ediyorum
    Sevgi ve saygılar

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed