Köy Bisiklet Kulübü Kuruyoruz

Ağrı Doğubayazıt Tutak Köyü İlkokulu’na Bisiklet Kulübü Kuruyoruz! Destek olmaya var mısınız?

Bu yıl 2.sini düzenlediğim, bisiklet hediyeli ”Bisikletle Dünya Turu” temalı 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması için çocukların resimleri bana ulaşmaya başladığında Ağrı Doğubayazıt Tutak Köyü İlkokulu’ndan 2 öğretmenimizin, öğrencilerinin yaptığı resimleri paylaştığı mail kalbime çok dokundu.

İrem öğretmenim şöyle yazıyordu mailinde:

”Merhaba Hale Hanım,

Ağrı/Doğubayazıt’ın bir köyünde  sınıf öğretmeni olarak çalışıyorum. Köyde sadece erkek çocuklarının bisikleti var, kız çocukları uzaktan seyretmek zorunda kalıyor. Yarışma haberini görünce çok sevindim ve heyecanlandım. Sizden bahsettim. Dünyayı gezerken hiç kaybolmamış mı diye sordular 🙂

Daracık ufuklarını genişletmeme destek olduğunuz için çok teşekkür ederim.

Yolunuz açık olsun, sevgiler.”

23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Ardından Merve öğretmenimden aldığım bu mail ise beni hem güldürdü hem de üstüne düşündürdü.

Hale Hanım Merhabalar,

Ben, Ağrı/ Doğubayazıt/ Tutak Köyü İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Bir öğretmen arkadaşım vesilesiyle 23 Nisan konulu resim yarışmanızdan haberdar oldum. Bu haberi aldıktan sonra öğrencilerimle paylaştım ve bu yarışma onların çok heyecanlanmasını sağladı. Hele hele yarışmanın sonucunda birinci olan öğrenciye bisiklet hediye edileceğini duyunca tüm sınıf aynı anda “vııııyyyyyy” diye tepki verdiler 🙂

Bisiklet eski yıllardaki gibi çocukların hayallerini süsledikleri, ilk istedikleri hediye olmayabilir zamanımızda. Malum tablet, cep telefonu, bilgisayar artık onların hayallerini süsleyen hediyelerden. Ancak köyümüzdeki çocuklar için bisiklet en büyük hediyelerden biri. Bunun verdiği istek ve hevesle çalışmalarını tamamladılar.

Resimler tamamen öğrencilerin kendi çalışmaları, benim gözetimim dâhilinde resim dersinde yaptılar. Sizlere yollamaktan zevk duyuyorum.

Sevgiler,

Bisikletle Dünya Turu temalı 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Bisikletle Dünya Turu 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması

Bisiklet hepimizin hayali değil miydi çocukken? Şanslı olanlarımız karne hediyesi olarak kaptı bisikleti, kimilerimiz de bisikleti olanların arkasından koştu ”Bir tur versene?” diye.

Bu miniklerin hayallerini gerçek kılmak, özellikle kız çocuklarını da bisiklet üstünde görmek, bisiklet sporuna bir başlangıç yapmaları na vesile olmak için bu okula bir BİSİKLET KULÜBÜ kurulması için kolları sıvıyorum ve sizleri de yanımda görmek çok istiyorum.

İmece usülüne inanan biriyim, bir araya geldik mi yapamayacağımız hiç birşey yok! 

Şimdiden 6 bisiklet çocuklara gönderilmek üzere yola çıktı. Bu daha başlangıç! Bu projenin sürdürülebilir olması hatta diğer okullara da sıçramasını hedefliyorum.

Ağrı Doğubayazıt Tutak Köyü İlkokulu Bisiklet Kulübü’ne nasıl destek olabilirim?
  • Bisiklet satın alıp okula gönderimini yapabilirsiniz.
  • Bisiklet alınması için kumbaraya para atabilirsiniz.
  • Çocuklarınıza artık küçük gelen ama hala daha kullanılmaya müsait bisikletleri okula gönderebilirsiniz.
  • Bisiklet kulübü için gerekli malzemeleri de hediye edebilirsiniz.

Tercih sizin, desteğin azı çoğu olmaz.

Destekleriniz için sosyal medya hesaplarımdan İnstagram  Facebook  ya da mail (halesargin@gmail.com)  ile benimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğubayazıt Tutak Köyü İlkokulu Bisiklet Kulübü

Şimdiden çocukları bisiklet üstünde hayal etmeye başladım bile! Ya siz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir