BİSİKLET HEDİYELİ 23 NİSAN ÇOCUK RESİM YARIŞMASI

Çocukluğum hep bisiklet üstünde geçti fakat bir gün bisikletle Dünya’yı dolaşacağımı hiç hayal etmemiştim. Bırakın bisikletle ülke ülke gezmeyi, iki şehir arasında pedallamış birilerini bile duymamıştım çocukluğumda. O yaşlarımda biri bana ”Bisikletle Dünya’yı gezmek ister misin?” diye sorsa ne derdim acaba diye arada aklıma gelir.
Yolda karşılaştığım çocukların bir çoğu bisikletle seyahat ettiğimi duyunca çok şaşırıyor. Anlatıyorum nasıl pedallıyorum, nerelerde uyuyorum, ülkeleri nasıl bisikletimle geçiyorum diye. Yüzlerinde gizleyemedikleri şaşkınlıklarıyla beni dinlerlerken ”Sen de ister misin bisikletinle Dünya’yı gezmek?” diye sorunca bir çoğu ”Evet” diyor heyecanla. Bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu sadece büyüklere değil çocuklara da göstermekten müthiş keyif alıyorum. Kim bilir belki aralarından birilerinin hayali olur ve bisikletiyle ülkeleri aşar büyüdüğünde. Soranlara da ”Ben çocukken bisikletli bir kadınla tanışmıştım, ülke ülke geziyordu. Bana anlattığı hikayelerden çok etkilenmiştim. Hep hayal kurdum şimdi de hayalimi gerçekleştiriyorum” derse kulaklarım duymasa da kalbim hissedecektir.
Böyle olunca acaba sizlerin çocukları bisikletle Dünya’yı gezme konusunda neler düşünüyor diye merak etmeye başladım. Bu merakta resim yarışması fikrini doğurdu. Yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ na özel olarak çocuk resim yarışması düzenliyorum. Yarışmanın teması ”Bisikletle Dünya Turu
Çocuklarınızla yarışmanın temasını paylaşın lütfen ve onlardan bu temada bir resim yapmasını isteyin.
Gönderilen tüm resimler jüriler tarafından oylanacak ve en yüksek puanı alan resim yarışmanın kazananı olacaktır. Kazanan resmi, 23 Nisan 2017’de İşim Gücüm Gezmek facebook sayfası üzerinden duyuracağım.

HEDİYE:

Resmi 1. gelen çocuğa Tahta Bisiklet‘in sponsorluğunda 1 adet el yapımı ahşap denge bisikleti hediye ediyorum. Denge bisikleti ile ilgili detaylara www.tahtabisiklet.org adresinden ulaşabilirsiniz. Hediye, Tahta Bisiklet tarafından kazanan çocuğun adresine gönderilecektir.

YARIŞMA KURALLARI

– Yarışmaya, Türkiye genelinde bulunan 2-6 yaş arası çocuklar katılabileceklerdir. ( Hediye edilecek bisiklet 2-6 yaş arası çocuklara uygun olduğu için bu yaş aralığını seçtim.)
– Her çocuk yarışmaya sadece 1 resimle katılabilir.
– Yarışmada kullanılacak resim tekniği ve boyutu serbesttir.
– Yapılan resmin fotoğrafını çektikten sonra bu fotoğrafın facebookta İşim Gücüm Gezmek sayfama (www.facebook.com/isimgucumgezmek/ )mesaj olarak gönderilmesi gerekmektedir. Ayrıca çocuk ve elinde yapmış olduğu resimle beraber çekilmiş bir fotoğrafının da mesajla gönderilmesi gerekmektedir. Mesaja çocuk ismi, soyadı, yaşı ve yaşadığı şehir bilgileri de yazılmalıdır.
– Resmin fotoğrafını sadece çocuğun anne yada babası gönderebilir. ”Komşunun oğlu, dayımın kızı yaptı.” diyerek gönderilen resimler kabul edilmeyecek.
Başvuru için son gün 16 Nisan 2017
Yarışma tamamlandıktan sonra, yarışmaya katılan bütün resimler internet sitemde yeralıyor olacak.
Tüm çocuklarımıza bol şans! Resimleri heyecanla bekliyor olacağım ??
Hale Sargın
( Fotoğraf, Ailenizin Fotoğrafçısı Dido’ya aittir. )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir