Bisiklet Kazasından sonra…

Peru’da yaşadığım bisiklet kazasının üzerinden 1 hafta geçti. Ciddi sayılmayacak darbe, ezik ve sıyrıklarla ben kazayı ucuz atlattım. Sıyrıklar kabuklarını atmaya, morluklar sararmaya yüz tuttu. Moralimde onlara eşlik ederek her geçen gün yükseliyor.

Bu kazada bisikletimin ön kısmı kullanılamayacak şekilde hasar aldı. Kazayı yaptığım yere yakın şehirde bisikletimin ihtiyacı olan yeni parçaları bulamadım. Başkent Lima’da bulabilme umuduyla kısa bir süre önce Lima’ya ulaştım. Ne kadar bisikletçi varsa soruşturmama rağmen ihtiyacım olan tarzda bisiklet maşası bulamıyorum. Umutla araştırmalarıma devam ediyorum.

Bu süreçte yüzlerce pozitif enerji ve motivasyon dolu mesajlar aldım sizlerden. Aramızda kocaman kıtalar, kmler olmasına rağmen başucumdaydınız adeta! Kiminiz hamur koydu ağrıyan yerlerime, kiminiz ise elimi tuttu tüm içtenliğiyle ve şefkat dolu sözleriyle. Birbirini yüz yüze tanımamış insanların nasıl yakın olabileceğini bir kez daha deneyimlettiniz bana. Her mesaj şifa gibi geldi ve bu şifa dolu mesajlar içinde biri vardı ki birbirimizle nasıl bir bağ kurduğumuzu en saf haliyle gösterdi bana.

bisiklet kazası deyince kendi çocukluğum aklıma geldi; sayısız düşüş ,sayısız diz ve dirsek yaraları
ama sen düşme, çünkü kendinle birlikte bizimde hayallerimizi gezdiriyorsun oralarda

Ne mutlu bana, kocaman yürekleri olan insanlarla sarılmış etrafım. Kim diyebilir artık yalnız seyahat ediyorum diye!

Kaza haberini duyar duymaz cebime harçlık koyan abi ve ablalarım, harçlıklarını oyuncak almak için kumbarasında biriktiren ve bu kaza olayını duyunca kumbarayı kırıp parasını elime tutuşturan kardeşlerim, “Aramızda paranın lafı olmaz dostum!” diyip maddi destek veren arkadaşlarım… Hakkınız ödenmez!

Maddi-manevi yanımda olan herkese ne kadar teşekkür etsem azdır! Zor zamanlarınız hiç olmasın ama olursa da yardımınıza koşanınız çok olsun!

Gelişmelerden sizleri haberdar ediyor olacağım

Hepinize harika bir hafta diliyorum ve Nazım Hikmet’in umut dolu şiiri ile sevgilerimi gönderiyorum

“Güzel günler göreceğiz çocuklar
Motorları maviliklere süreceğiz
Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler ”

Category: Peru
Tags: Peru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir