Jeong Hwan Kim

fdaafa_c343306f071344518bb55d3710e5bdafGüney Koreli Kim ile Brezilya’nın Bahia bölgesinde bulunan Chapada Diamantina Milli Parkı’nda karşılaştık. Her baba yiğidin yapamayacağı bir yol hikayesi var. 3 sene önce beş parasız bisikletine atlayıp dünya turuna çıkmış. Doğal olarak sayısız hikayesi var. Özellikle Türkiye ile ilgili olanları fıkra olabilecek nitelikte. 3 gün Chapada Diamantina Milli Parkı’nı birlikte keşfettik. Bu çılgın adamı takip edin.

 

  • Bize biraz kendinden ve yolculuğundan bahseder misin?

Güney Koreli’yim. 32 yaşındayım. 3 sene öncesine kadar Japonca öğretmenliği yapıyordum. Yoğun ve stresli bir iş hayatından sonra bisikletime atlayıp dünyayı gezmeye kadar verdim. Seyahat edecek param olmamasına rağmen pedallamaya başladım. Güney Kore’den başlayıp, Çin, Rusya, Avrupa, Türkiye, Kuzey Afrika ülkeleri derken Brezilya’ya ulaştım. 3 sene boyunca yolda bir çok insanla tanıştım ve her biri ayrı ayrı yolculuğuma katkıda bulundu. Kimi konaklamam için evini açtı, kimisi karnımı doyurdu, kimisi de beni bisikletle ulaşamayacağım noktalara arabası yada gemisi ile taşıdı. Param olmamasına rağmen, Güney Kore’den Brezilya’ya kadar gelebildiğimi duyan çoğu kişi hikayeme çok şaşırıyor. 3 senelik yolculuğum boyunca çok güzel zamanlarım oldu, çok güzel insanlarla tanıştım ve çok güzel manzaralar gördüm. Bunun yanı sıra çok zorlandığım, yanlız ve aç kaldığım zamanlarım da oldu. Amacım, Güney Amerika’yı da bisikletle gezdikten sonra Amerika ve sonrasında Alaska’ya ulaşmak.

Kendi Dilinde Söyle: Seni Seviyorum isimli projem var. Gezdiğim ülkelerde tanıştığım insanlarla beraber kendi dillerinde seni seviyorum videoları hazırlıyorum. Türkiye ile ilgili de hazırladığım bir videom da var.

Yolculuğumu merak edenler blogumu takip edebilirler. http://aroundtheworldbybicycle.blogspot.com.br/

  • Ne kadar süre sonra Alaska’ya ulaşmayı planlıyorsun?

Bu şekilde yol almaya devam edersem sanıyorum ki 3 sene sonra Alaska’ya varacağım.

  • Güney Kore’ye seyahat etmek isteyenlere nereleri ziyaret etmelerini  önerirsin?

Jeju Island

Jiri-San

Kyung-Ju

fdaafa_bedfa71aafd641e6a2cb96d34687b258

  • Güney Kore’ye has yemek ve içeceklerden bize önerilerin neler olurdu?

Yemeklerden kimchi, kimbap, samgyetang, Ho-ddeock, bibimbap. İçeceklerden ise Soju (Kore votkası)

  • Güney Koreli müzisyenlerden bize kimleri önerirsin?

Song Chang Sik

Yu Jae Ha

Lee Mun Se

Yorum yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir