Peru Amazonları’nda Ayahuasca Seremonisi ve Kutsal Vadi Gezisi

 27 Ekim – 9 Kasım 2019

VİZESİZ
2250 EURO

Bu yolculuk senin de hayatında yaşayacağın en sıra dışı, en unutulmaz deneyimlerden biri olacak. Bu deneyim sana büyük bir farkındalık, dönüşüm ve sağlık (fiziksel-mental) sağlayacak.  Bu faydayı maksimize etmek ve seremonilerde en yüksek faydayı sağlamak için inziva öncesi ve sonrası danışmanlık, eğitim ve hazırlık aşamalarımız olacak. İnziva yapacağımız mekan Amazon Nehri kıyısında olduğu için aynı zamanda Amazon’un eşsiz güzellikleri, doğası ve hayvanları ile de buluşuyor olacağız.

AMAZONLAR’DA AYAHUASCA SEREMONİSİ PROGRAMI
Amazonlar'da ayahuasca seremonisi
2018’de düzenlediğimiz ayahuasca seremonilerinden şamanımız Juanita ile

• 1 gece Iquitos şehrinde konaklama ve çevre gezisi

• 6 gece 7 gün ecolodge konseptli mekanımızda konaklama

• 3 Ayahuasca seremonisi (Şamanımız Peru Amazonları’nın yerli halklarından Shipibo soyundan gelen maestra statüsünde bir şifacıdır -curendera-)

• San Pedro seremonisi

• 3 çiçek ve bitki banyosu

• 3 medicine bitkiler buhar detoksu

• 3 çeşit çok güçlü Amazon detoks kürü( Bağışıklık sistemini temizleyen ve güçlendiren, gençlik ve canlılık kromozomlarını aktif hale getiren bitkilerden Shiric Sanango , Chuchuwasa ve Aeo sacho)

• Mapacho enerji temizliği

Her gün yoga ve meditasyon

Rapé seremonisi

• Bireysel ve grup şaman rehberliği

• Taze ve organik ürünlerden diyete uygun yemekler

• Tüm gün meyve, çay ve su servisleri

• Yerel rehberle birlikte 1 gün Amazon Nehri’nde yaşayan pembe yunuslarla  yüzme ve yerel bir köyü ziyaret

• 1 gün rehberle birlikte yağmur ormanlarında yürüyüş

1 gün rehber eşliğinde Peru’nun en büyük doğal koruma parkı Pacaya Samiria Gezisi

• Dileyenlerle Amazonlar’ın doğal aşısı kambo seremonisi de yapılacaktır. (Ekstra)

MEKAN

Peru Amazonları’nda bulunan Iquitos şehrine karayolu ile 2 saat uzaklıkta, Amazon Nehri kıyısında, yıllardır seremoniler ve inzivalar düzenlenen, güvenli, temiz, ekolojik ve kaliteli servise sahip bir mekandır.

Peru Amazonları

KONAKLAMA

2 ya da 3 kişilik paylaşımlı odalarda yapılacaktır.

Ayahuasca seremonileri
Konaklayacağımız odalardan biri

ŞAMANIMIZ

Kadın şamanımız Maestra Juanita Amazonlar’ın Ucayali Nehri yakınlarında bulunan Pucallpa şehrinden gelmektedir. Shipibo soyundan olan Juanita 20 yıldan fazla bir süredir kutsal bitkiler ile çalışmakta ve şifa vermektedir. Iquitos bölgesindeki en iyi şamanlar arasında yer almaktadır. Juanita 6 adet master bitki ile çalışıp bu bitkilerden aldığı gücü şifa çalışmalarında kullanmaktadır. Juanita seramoni sırasında 4 saatten fazla söylemiş olduğu icarolar aracılığı ile katılımcılara şifa dağıtmaktadır. 2 yıldır Türkiye’den gelen bir çok grupla çalışmaktadır.

KUTSAL BİTKİSEL İLACIMIZ: AYAHUASCA

Amazonlar’da yetişen ayahuasca ağacı ile elde edilen ilacımız, dışarıda hazırlanan ilaçların içine ekonomik değer katması için konulan insan sağlığına zararlı maddelerin yarattığı riskten korunması için mekanda bizim gözetimimizde hazırlanmaktadır. Güvenlik ve sağlık bizim için en önemli konulardır.  Seremonilerimizde içeceğimiz ilaç ayahusca ve chacruna bitkisi ile  hazırlanmaktadır.

İnziva öncesi :

• Bazı makale ve yazıların paylaşımı

• Belgesel tavsiyeleri

• Nefes çalışmaları

• Meditasyon

İnziva sonrası:

• Süreç yönetimi, adaptasyon, nefes çalışmaları

ÖZEL SEÇİLMİŞ KATILIMCI GRUBUMUZ :

Katılımcı grubumuz bireysel görüşmeler sonucu seçilmiş olan kişilerden oluşacaktır. Çember enerjisini tamamlayacak mental olarak birbirine yakın ruhlar tercih edilecektir. Grup maximum 15 kişi ile sınırlandırılmıştır.

SORUMLULUKLAR VE DOLDURULMASI GEREKEN MEDİKAL FORM:

ÖNEMLİ:

BU İNZİVA VE GEZİYE KATILARAK KENDİNİZ İLE İLGİLİ HER TÜR SORUMLULUĞU ALMAYI KABUL EDERSİNİZ.

Özellikle katılımınızı engelleyecek bir sağlık sorununuz olmadığını ve bize vermiş olduğunuz sağlık bilgilerinin doğruluğunu onaylamış olursunuz. Ayrıca şifa işlemleri sırasında oluşabilecek mental , psikolojik ve bedensel sorunların sorumluluğu size aittir. Lütfen kayıt ve kabul öncesi size sorulan sorulara ve doldurmanız gereken medikal forma bütün cevapları en ince ayrıntısına kadar veriniz.

Size ayrıca yapılması gereken diyet, yanınızda getirmeniz gerekenler ve genel bilgiler içeren bir dosya göndereceğiz.

KUTSAL VADİ, CUSCO VE MACHU PİCCHU GEZİSİ PROGRAMI

3 Kasım 2019 Merhaba Cusco

Iquitos’tan uçakla Cusco’ya ulaşıyoruz. Bir zamanlar Amerika kıtasının en büyük medeniyeti İnkalar’ın başkenti 3416 metrede kurulmuş Cusco’da rakım farkına adapte olmak ve  yol yorgunluğunu atılmak için konaklayacağımız yere ulaşıyoruz. Akşam yemeğinden sonra yüksekliğe adapte olmak için en iyi ilaç koka çayı eşliğinde dinlenmeye geçiyoruz. 

Konaklama Cusco’da

Peru gezisi
Cusco sokaklarından

4 Kasım 2019 Machu Picchu ziyareti

Machu Picchu Peru gezisi
Machu Picchu

Sabah erken saatte Machu Picchu’ya giden ilk trene yetişmek için Ollantaytambo’ya doğru yola çıkıyoruz. Tren yolculuğu ile Machu Picchu’nun etekleri altındaki Aguas Calientes köyüne ulaşıyoruz ve Machu Picchu şehrine ulaşan araçlarla ulaşımı sağlayıp, Machu Picchu ziyaretimizi yapıyoruz.

Ziyaretimiz sonrası yine aynı şekilde araçlarla Aguas Calientes’e ulaşıp Ollantaytambo’ya gitmek üzere tren yolculuğu yapıyoruz.

Konaklama Cusco’da

5 Kasım 2019 Cusco şehir turu ve San Pedro Pazarı ziyareti

Cusco, Peru’nun olduğu kadar Güney Amerika’nın da en önemli tarihi şehirlerinden biri. Şehrin İnkalar zamanından kalma taşlarla oluşturulmuş daracık sokaklarında yürüyerek şehri keşfetmeye başlıyoruz. Şehrin meydanı Plaza de Armas’ın çevresinde yeralan inşaası 1560’lara dayanan Cusco’nun ilk katedrali Santo Domingo Katedralini ziyaret ettikten sonra yemekten hediyelik eşyaya kadar herşeyin satıldığı yerel San Pedro pazarına gidiyoruz. Melon şapkalarının altından saç örgüleri dökülen, yerel kıyafetli Perulu kadınlar yanımızdan gelip geçerken sokakta ve pazarda her anı fotoğraflamak isteyeceğiniz insan manzaralarıyla karşılaşacaksınız. Peru’nun zengin mutfağıyla tanışıp hem yemeklerin hem de içeceklerinin tadına bakacağız. Öğlen yemeğinden sonra rotamızı Cusco yakınlarındaki İnkalar’dan kalma Sacsayhuaman ve Tambomacha harabelerine çeviriyoruz. Akşam yemeğimi için Cusco’ya döndükten sonra dileyenlerle Cusco gece gezintisi yapabiliriz.

Konaklama Cusco’da

6 Kasım 2019 Pisac Harabeleri ve Pisac Pazarı

Pisac Harabeleri, Peru
Pisac Harabeleri, Peru

Cusco’dan Kutsal Vadi içinde bulunan Pisac köyüne özel aracımızla ulaşıyoruz ve İnkalar’ın savunma ve tarım amaçlı kurdukları aynı zamanda sunak, yaşam alanları ve mezarlığı da içinde barındıran Pisac harabelerini yürüyerek ziyaret ediyoruz. İnkalar’ın mimari zekaları sizi büyüleyecek! Bu ziyaretin sonu ünlü Pisac pazarına açılıyor. Yerel halkın el emeği ürünlerinin sergilendiği tezgahlar arasında pazarda gezerken lamalar da size eşlik edebilir, şaşırmayın, köyün evcil hayvanları 🙂

Konaklama Cusco’da

7 Kasım 2019 Gökkuşağı Dağı’na yürüyüş

Gökkuşağı Dağı, Peru
Gökkuşağı Dağı, Peru

Bugün, Peru’da son yıllarda keşfedilmiş ve şu an en çok ziyaretçi çeken yerlerden biri olan Gökkuşağı Dağı’na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Aracımız bizi dağın yakınlarına, 4000 metreye kadar ulaştırıyor. Araç yolunun bittiği 4000 metre noktasından, dağın zirvesine 5200 metreye doğru yürüyüşe başlıyoruz. Dileyenler gidiş ve dönüşte bu yolu yerlilerin öncülüğünde sütçü beygirleri ile de yapabilirler.

Konaklama Cusco’da

8 Kasım 2019 Maras Tuzlası’nı ziyaret

Maras Tuzlası Peru
Maras Tuzlası, Peru

Ezber bozan bir tuzlaya Maras Tuzlası’na doğru yola çıkıyoruz. Bembeyaz tuz teraslarında çalışan köylüleri selamlayacağız. 

Konaklama Cusco’da

9 Kasım 2019 Türkiye’ye dönüş başlıyor.

Cusco’dan Lima’ya uçakla ulaşımı sağlayıp Türkiye’ye dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Ücrete Dahil Olanlar: 

 • Tüm konaklamalar
 • Gezimiz boyunca tüm öğünler
 • Gezi boyunca Peru içindeki tüm karşılama, karayolu ve nehir yolu transferleri
 • Amazonlar’daki tüm aktiviteler
 • Ayahuasca ve San Pedro seremonileri
 • Tüm ören yerleri girişleri
 • İspanyolca/İngilizce – Türkçe tercüman desteği

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Yaşadığınız yerden Peru’ya ulaşım ve Peru’dan dönüş bileti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Lima-Iquitos, Iquitos-Cusco, Cusco-Lima uçak biletleri
 • Kişisel harcamalar

YÜKSEKLİK HASTALIĞI

Cusco deniz seviyesinden 3400 mt yüksekliktedir. Yükseklik etkisini azaltmak için tüm Cusco ve Kutsal Vadi gezimiz boyunca koka yaprağı ve koka çayı ikramımız olacak.

VİZE

Peru, TC vatandaşlarından vize istememektedir. Pasaportlarla ülkeye giriş yapıldığında 90 gün seyahat hakkı tanınmaktadır.

ÜCRET

2250 EURO ( 3 taksit imkanı vardır. İlk kayıt olduğunuzda gezi bedelinin %30’u depozito olarak alınmaktadır. %40’ını eylül ayı sonunda, %30’unu da geziye katılmadan 1 hafta önce ödeyebilirsiniz. )

Sadece Amazonlar’da ayahuasca ve diğer kutsal bitkilerle inziva programına katılmak isteyenler için ücret 1.250 EURO ‘dur.

İLETİŞİM

Şamanik şifa, kutsal bitkiler inzivası ve Machu Picchu ve Kutsal Vadi gezisinde benimle olmak isterseniz bana (halesargin@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Bu eşsiz deneyimi birlikte yaşamak ve Peru’da sevgiyle bir arada olmak dileğiyle!

Amazonlar'ın doğal aşısı kambo seremonisi öncesi
Amazonlar’ın doğal aşısı kambo seremonisi öncesi

TURLAR BAŞKA TATİL TURİZM ( Türsab No 9209 A Grubu ) BÜNYESİ ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

Diğer gezilere göz atmak için TIKLAYINIZ