Yaşadığın her ana gerçekten tanık olmak ister misin?

hale sargın

”Yaşadığın her ana gerçekten tanık olmak ister misin?’’ diye sordu kadına. Kadın ‘‘Her ana mı gerçekten?’’ diye soruya soruyla karşılık verirken hem merak vardı içinde hem de korkuları. 

‘‘Aldığın her nefesi hissedeceksin benimle, güneşi tenine dokundurtacağım, rüzgarı kulağına fısıldattıracağım, bedenini yağmurlarla yıkattıracağım, uykunun en güzeline yatacaksın benimle, kalbini heyecanla çarptıracağım, dağların zirvelerine taşıyacağım seni, mevsim çiçeklerinin kokularını hissedeceksin burnunda.’’

Kadın soluksuz dinledi.

‘’Ama tüm bunların bir bedeli var’’ dedi. ‘‘Kendinle yüzleşeceksin! Ne varsa içinde hepsi çıkacak yoluna. Korkuların, hırsların, egoların, mutlulukların, nefretlerin, aşkların. Ruhunda taşıdığın ağırlıklar fazla gelecek her yokuşun başında, hiçlikle tanışacaksın, ıssızlığın sesine kulak kesileceksin, hayal gücünün sınırları zorlanacak, yalın, sade ve çıplak kalacaksın. Bir gün göz yaşlarını buzul göllerine bırakacaksın, bir gün kahkahaların yankılatacak dağları…’’ 

‘’Razıyım her şeye’’ dedi kadın. Korkularından soyundu, yavaş yavaş ona doğru yürüdü, üstüne çıktı, bacakları ve elleriyle sıkıca kavradı gövdesini, soluk alışverişi hızlandı, kalbi heyecanla atarken alnı boncuk boncuk terlerle doldu. 

O gündür bugündür kadın bisikletiyle aşk yaşıyor. Bisikleti vadettiklerini yapıyor, kadın her pedalda içindekilere doğru yol alıyor. 

2015’te Amerika kıtasının güney ucu Patagonya’dan başlayan bu aşk yolculuğunda kadın kıtanın en kuzey ucu Alaska’ya doğru pedallarken bugünlerde Kolombiya’da pedallamaya devam ediyor ve bu aşk hiç bitsin istemiyor. 

 

Diğer yol hikayelerimi okumak için TIKLAYINIZ

Category: Bisiklet
Tags: Bisiklet

Yorum yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir