23 Nisan Çocuk Resim Yarışması Bahane, Hayalleri Görmek Şahane!

”İşte, bugün bir meclis kuruldu,
Sonra hemen padişah kovuldu.
Bugün 23 Nisan,
Hep neşeyle doluyor insan.”

Atamız’ın tüm dünya çocuklarına armağan ettiği en güzel hediyelerden biri bugün. Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu ve umutlu olsun. Sonsuza dek hepbirlikte mutlulukla ve birlik içerisinde kutlamak nasip olsun.

Çocuklarımızın ”Bisikletle Dünya Turu” hayallerini görebilmek ve gösterebilmek için 23 Nisan’a özel olarak Tay Tay Bisiklet‘in sponsorluğunda düzenlediğim bisiklet hediyeli 2-6 yaş arası resim yarışması sonuçlandı.

Öncelikle birbirinden değerli ve güzel yarışma jürilerimizi sizinle tanıştırmak istiyorum:

İllüstratör Merve Atılgan, kavramsal sanatçı Deniz Gül, ressam Desen  Halıçınarlı ,  bisikletli gezgin dostlarım Melcan On The Road (Melike ve Candaş), Minik Gezgin (İnci ve Soner) ve Serhan Mert – Zeynep Gonca Murat

Hepsine çok teşekkür ediyorum bu projede yeraldıkları için ?❤ Birbirinden güzel hayallere puan vermek kolay olmadı tabi onlar için.

Yarışma bahane, hayalleri görmek şahaneydi.

İçlerinden biri çok oturgaçlı bisiklet yapmış tüm ailesini yanına alıp Dünya turuna çıkmak için, biri balıkları da katmış yolculuğuna, birisi bayrağımızı dalgalandırmış bisikletinin arkasında, diğeri de balonunu asmış, bir çoğunun hayalinde güneş gülerek tepeden bakıyor, kimisi arkadaşlarını almış bisikletle dünya turuna, kimisi ise gökkuşağı ve kuşlarla yolda.  Her biri öyle muazzam ve eşsiz ki bakmaya doyum olmuyor ve baktıkça umutla doluyor insanın içi.

Barış Manço abimizin dediği gibi bizim için hepsi 10 puan 10, 10, 10… Fakat yarışma gereği her resim puanlandırıldı.

Jürilerimizin kararı ile en çok puanı alıp 23 Nisan resim yarışmamızın birincisi sevgili YAMAÇ oldu.

Yamaç ~ 6 yaş ~ Bursa

Yamaç’ı çok tebrik ediyorum ve Tay Tay denge bisikletiyle başlayacağı bisiklet hayatının ardından bisikletle Dünya turu hayallerinin de gerçek olmasını diliyorum.

Yarışmaya katılan tüm miniklerimize minik hediyeler gönderiyor olacağım.

Yarışmaya çocuklarının resimlerini gönderen tüm anne ve babalara çocuklarının hayallerini benimle paylaştıkları için teşekkürlerimi iletiyorum, iyiki varsınız!

Ayrıca yarışmaya katılan tüm resimlere BURADAN da ulaşabilirsiniz.

Tay Tay Bisiklet’ten Mustafa Karakuş’a bu projeye sponsor olduğu için özel teşekkürlerimi iletiyorum.

Ayrıca en çok etkilendiğim Tedx konuşmalarından biri olan Selçuk R. Şirin’in bir konuşmasını sizlerle paylaşmak istiyorum.  Hayal kurmayan bir ülkeyiz ne yazık ki, hayal kurmamanın ülkemize yansımalarını ise çok güzel dile getiren bu konuşmayı lütfen izleyin, eminim siz de en az benim kadar etkileneceksiniz.

Çocuklarımızı daha çok hayal kurmaları için teşvik etmeliyiz. Ve unutmamalıyız ki çocuklarımız bizleri örnek alıyorlar. Hayal kurmanın yaşı yok! 30 yaşında bir hayal kurdum Dünya’yı gezmek için, hayalim gerçek oldu.  32 yaşında bisikletle Dünya turu yapma hayalini kurdum, şimdi 34 yaşında bisikletle Dünya’yı geziyorum.

Hiç birşey için geç değil! Hayal et, buna ihtiyacımız var!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir