Augusto Baladeva

fdaafa_5ba25e3834a744db9716342d9e326068Couchsurfing’in bana kazandırdığı bir güzel insan daha. Augusto, Brezilya’nın  Bahia bölgesinde Salvador şehrinde yaşıyor. Salvador’da geçirdiğim günler boyunca Augusto’nun evinde konakladım. Kazıdıkça altından hazine çıkan insanlardan biri. Mimarlığının yanısıra müzik ve videolar hazırlıyor. Augusto ile sağlıklı beslenmeden meditasyona, Brezilya mimarisinden müziklerine, eşcinsellerin Brezilya’daki durumuna kadar bir çok konuda saatlerce konuşup sonra Salvador’un eğlence dolu sokaklarına dalıyorduk. Augusto ile keyifli, dolu dolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

 

  • Kendinden ve yaşamından bahseder misin?

42 yaşındayım. Brezilya’nın Salvador şehrinde yaşıyorum. Biyoloji okudum ve bir süre biyolog olarak çalıştım ama bu mesleğin bana uygun olmadığını anlayınca mimarlık ve şehircilik okudum. Şimdi mimarlık ofisinde çalışıyorum. Sörf ve meditasyon hayatıma anlam katan şeylerin başında geliyor. Yeni insanlar tanımak hoşuma gidiyor bu yüzden couchsurfing aracılığı ile bir çok gezgini evimde ağırlıyorum. Uzun zamandır hayalini kurduğum Avrupa turuna Şubat 2015’te başlamayı hedefliyorum.

fdaafa_d0a563b2d550409a8fed3175962d7c1a

  • Salvador nasıl bir şehir?

Salvador’da yaşayan ve bu şehrin her halini bilen biri olarak Salvador büyük bir gecekondu diyebilirim. Salvador, Brezilya’nın en popüler turistik şehirlerinden biri olmasına rağmen turistlere sadece Salvador’un makyajlanmış yerleri sunuluyor. Merkezdeki tarihi bölgeler, sörfçülerin dalgalarla dansını izleyebileceğiniz cennet kumsallar… Fakat şehir merkezinden çok uzaklaşmaya gerek yok gecekondularla karşılaşmak için.Eğlence dolu sokakların bitiminde gecekondular başlıyor. Bu yüzden bu şehri 3 kelime ile özetleyecek olursam; plaj, sefalet ve parti

  • Brezilya’nın Bahia bölgesinde ziyaret etmek için bize nereleri önerirsin?

Chapada Diamantina  (özellikle Lençois, Vale do Capão ve Igatu)
Morro de São Paulo
Mangue Seco

fdaafa_031688e4108840aa8edf50515ef1b0ca

  • Brezilya’da eşcinsellerin durumu nedir ve eşcinsellik nasıl karşılanıyor?

Yakın bir zamanda eşcinsellik yasal olarak kabul edildi. Örneğin biz de yasal olarak evlenebiliyoruz ve kadın-erkek evliliğindeki tüm haklar bizim içinde geçerli. Eşcinselliği yasallaştırabilmek için eşcinseller arasında büyük bir birlik ve beraberlik oluştu ve hükümete sürekli baskı yapıldı. Büyük şehirlerde eşcinseller kimliklerini saklamaya ihtiyaç duymuyorlar fakat küçük yerleşim bölgelerinde hala mahalle baskısı ile karşılaşmak mümkün.

fdaafa_2e1028ab873e4f50a3d041e754884800

  • Müzik ve video çalışmalarına ulaşabileceğimiz bir blog yada web sayfan var mı?

Evet, isteyenler çalışmalarıma bu adresten ulaşabilirler.

http://augustobaladeva.wix.com/augusto-baladeva

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir