Biri Bizi Gözetliyor!

Gönüllü olarak çalıştığım son çiftlikten ellerimin nasırları ile ayrıldım. Abartmıyorum! Güney Amerika’nın keşfinden sonra buralara Afrika’dan getirilen köleler gibi ağır şartlarda çalıştık resmen.(Bunu benzetmeyi biraz abartmış olabilirim sadece.) Güneş altında çalışmaktan tenim esmerleşti, kollarımda bacaklarımda çalı çırpı çiziği bir de üstüne pazularım oluşmaya başladı. Tam sırtımda kırbaç izleri de oluşmaya başlayacaktı ki kaçtım çiftlikten.

fdaafa_cde9dedc48c94713b72b8931430e0332.jpg_srb_p_441_784_75_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srb
Atladım otobüse, göz açıp kapayıncaya kadar Rio da Janeiro’dayım. Şehre yaklaştığımda ne göreyim, İsa bir dağın tepesinde açmış kollarını beni bekliyor.

isa

Öyle güzel bir noktaya yerleştirmişler ki İsa heykelini, tüm şehri yukardan izliyor ve insanlarda İsa’nın gölgesinde yaşıyor. Bu şehirde sağım solum İsa, biri bizi gozetliyor hissi yaratiyor ben de bu heykel! Şimdilik uzaktan uzağa bakışıp duruyoruz ama bir kaç güne kavuşuruz kendisi ile.

Rio’da Ezgi’de kalıyorum.

ezgi

Ateşli enstürmanlarla dans ettiğim dönemlerdeki dans ekibimden Ezgi, Rio’da master yapıyor.

poi

Dünyanın diğer ucunda eski bir arkadaşla yine bir araya gelmek ne büyük bir keyif. Rio, evim gibi oldu birden.

Ayağımın tozu ile Rio’nun gece hayatına dalış yaptım. Gösterişli kıyafetleri ile salına salına yürüyen kızlar ve yanık tenli, adeleli oğlanlar gülümseyerek meydanlarda boy gösterirken Rio, daha ilk geceden beni sarhoş etti.  Oğlanlardan ziyade Cachaça’nın da büyük etkisi oldu tabi. Cachaça, şeker kamışından elde edilen Brezilya’nın milli içkisi. %40 oranında alkol içeriyor.

icki

Rio de Janeiro’da gece hayatı, sabaha kadar sürüyor. Sabahın 4’ünde Lapa bölgesinde düzenlenen bir sokak partisinde hala dans ediyorduk. Güney Amerika ülkelerinin müzikleri eşliğinde salınan bedenler, ertesi günü ise sahillerde boy gösteriyor.

dans

Rio demek biraz da Copacapana ve Ipanema demek… Geniş kumsallar ve sörfçülerin üstünde dans ettiği çılgın dalgalar demek…

surf

Ve sevdigim yazar Rio de Janeiro’lu Paulo Coelho demek…

Bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Şimdi tam zamanı. Harekete geçin.” Paulo Coelho

Category: Brezilya
Tags: Brezilya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir