Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği – Haber

Adım Adım Buğday koşucusu Hale Sargın, ‘Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı’ Projesi kapsamında, Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü’ndeki korunmaya muhtaç çocuklara bağış toplamak için Güney Amerika’da koşacak. Hale’nin size de bir çağrısı var!

2012 yılından beri durdurak bilmeden, adım adım dünyayı geziyorum. Yepyeni güzellikler keşfedip, hayatımı daha anlamlı kılıyorum. Güney Amerika yolculuğum sırasındaki en büyük keşfim ise ben gezerken başkalarının da hayatına anlam katmanın yolunu keşfetmek oldu: Adım adım geziyorum, iyilik peşinde koşup bağış topluyorum.

Adım Adım Oluşumu, sportif etkinlikler aracılığıyla, bağış/yardımda bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla, ihtiyacı olan kişileri buluşturan bir sivil toplum inisiyatifi.

Gerek Güney Amerika yolculuğum sırasında, gerekse daha öncesinde gönüllü olarak çalıştığım çiftliklerde öğrendiğim en önemli şeylerden biri de, ekolojik yaşamı ve bu alanda yapılan çalışmaları daha fazla desteklememiz gerektiği oldu.

Bu nedenle 2015 yılı içinde Güney Amerika gezi rotam üzerindeki ülkelerde gerçekleşecek 3 yarışta yardımseverlik koşularımı, Adım Adım Oluşumu altında Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin projelerini desteklemek için yapıyor olacağım.

10-11 Ocak 2015 ARJANTİN OSDE Cruce Tandilia
3 Mayıs 2015 ŞİLİ Wings For Life World Run
1 Ağustos 2015 PERU Maraton Internacional de Pacasmayo

10-11 Ocak’ta Arjantin’de gerçekleşecek ilk yarışı, Buğday Derneği ‘Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı’ Projesi kapsamında; Koruncuk Vakfı Bolluca Çocuk Köyü’ndeki korunmaya muhtaç çocuklara bağış toplamak için koşacağım. Toplanan her 250 TL’lik bağışla, Bolluca Çocuk Köyü’ndeki bir çocuğun 1 aylık sağlıklı, organik sertifikalı gıda ihtiyacını sağlayacağız. Ayrıca Buğday Derneği tarafından çocuklara sağlıklı ve ekolojik beslenmeyle ilgili eğitimler verilecek, kendi gıdalarını yetiştirmeleri için bahçe kurulacak.

Hadi, hep birlikte o güzel çocukların umudu olalım!

Bağışlarınız için:
Banka ödeme bilgileri
Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
Akbank Gayrettepe Şubesi – 287 Hesap No: 198293
IBAN: TR66 0004 6002 8788 8000 1982 93

Bağışların takibi ve raporlanması açısından havale/eft açıklamasını aşağıdaki gibi yapmanızı önemle rica ediyorum:
AÇIKLAMA: ”AA Hale SARGIN”

Online bağış için buraya bakabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.
Sevgiler

Hale Sargın

Habere ayrıca aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz.

http://www.bugday.org/portal/haber_detay.php?hid=7687

Category: Medya
Tags: Medya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir