Yol Kıyafetlerim

Yolda yanında hangi kıyafetleri kullanıyorsun diye çok sık soru alıyorum.  Sırt çantamı hazırlayıp belli bir yere gidip sonra evime döndüğüm bir hayat tarzım yok. Uzun süreli bir yolculuğun içinde olduğum için kıyafetler konusunda maddi ve manevi olarak oldukça minimal bir yol izliyorum, ihtiyacım olanın dışına çıkmıyorum.  Çorap ve iç çamaşırı hariç her kıyafetten birer tane taşıyorum. Fazla kıyafet demek fazla yük demek.  Kaybolmadıktan ya da eskimedikten sonra yenisini almıyorum.  Ürün sponsorluğu ile kullandığım ürünler dışında sosyal ortamlarda giydiğim kıyafetleri ikinci el pazarlarından bakıyorum ya da kaldığım/çalıştığım hostellerde bırakılan kıyafetlerin olduğu bölümlerden aldığım da oluyor hatta değiş-tokuş yapıyorum. Kullandığımı bırakıp yeni bulduğumu alarak değişiklik yapıyorum.

Ne insanlar gördüm üstünde elbise yok ne elbiseler gördüm içinde insan yok” cümlesini de şuraya bırakıyorum ve yolda kullandığım kıyafetleri sizinle paylaşıyorum.

YAĞMURLUK
SPX Outdoor mağazasının hediyesi olan Jack Wolfskin markasının Cloudburst Woman model yağmurluğunu kullanıyorum.

Yağmurluk
İtalya Sicilya’da pedallarken

YAĞMUR VE YÜRÜYÜŞ PANTOLONU
Siyah renkli Mckinney yağmur pantolonunu Şili’den almıştım, gri renkli olan ise yürüyüş ya da soğuk havalarda kullandığım rüzgar ve soğuk önleyici pantolon olarak kullanıyorum, ikinci el pazarında bulmuştum.

Yağmur ve yürüyüş pantolonu
Siyah yağmur pantolonu ve gri ise yürüyüş pantolonu

Uyurken bu içlikleri kullanıyorum.

BİSİKLET KIYAFETLERİM

Bisikletimle pedallarken çoğunlukla Şili’den aldığım Altitude marka pedli bisiklet taytımı ve yine Şili’de 2. el pazarında bulup satın aldığım Helly Hansen marka uzun kollu, training için özel kumaştan yapılmış tişörtü kullanıyorum. Hem bisiklet taytımın hem de tişörtün özellikle hızlı kuruyan kumaştan olması önemli. Bir de kesik parmaklı bisiklet eldivenim ve buffım var. Uzun kollu olan bu tişörtü aynı zamanda koşarken de kullanıyorum.

İÇLİK
Gece uyurken uyku tulumumda bu termal içlikleri kullanıyorum. Üst olarak Jack Wolfskin, alt içlik ise Under Armour.

Yolculuk kıyafetlerim: içlik

Bisiklet kıyafetlerim
Bisiklet kullanırken pedli bisiklet taytı ve uzun kollu tişörtü kullanıyorum

POLAR CEKET
SPX outdoor mağazasının hediye ettiği Jack Wolfskin W Moonrise JKT model polar ceketini kullanıyorum. Fermuarlı cep olması benim için çok ideal, cebinden sürekli birşeyler düşürme potansiyeli olan biriyim 🙂

Jack Wolfskin polar ceket
Jack Wolfskin polar ceket

ELDİVEN ve BERE
SPX outdoor mağazasının hediye ettiği Jack Wolfskin marka bere ve eldiven yolda bana eşlik ediyor. Polar bereyi bisiklet kaskımın içine takarak da kullanabiliyorum, yün bereler kaskın içine girmiyor çünkü ve en az yün bere kadar iyi ısıtıyor. Eldiven ise sadece soğuk havalarda değil özellikle bisiklette rüzgar önleyici olarak da çok işe yarıyor.

AYAKKABILARIM

Bisiklet Ayakkabısı
Bisiklet ayakkabımlarımla ilgili ayrıntılı bir yazı yazmıştım. BURAYA göz atabilirsiniz.

Koşu Ayakkabısı
Bolivya’da Avrupa ve Amerika’dan gelen 2. el kıyafet ve ayakkabı pazarları çok yaygın, fiyatlar ise acaip ucuz. Brooks marka, cidden az kullanılmış koşu ayakkabısını 10 TL’ye almıştım. Koşarken ya da bisiklete binmediğim yağmursuz zamanlarda bu ayakkabıyı kullanıyorum.

Trekking Ayakkabısı
SPX outdoor mağazasının hediye ettiği Merrell marka trekking ayakkabısını kullanıyorum, soğuk ve yağışlı havalar için uygun.  Hafif bir ayakkabı.

Merrell Yürüyüş ayakkabısı
Merrell’in yürüyüş ayakkabısı ile Almanya’da sonbaharın tadına varıyorum 🙂

SANDALET
Merrell markasının All Out Blaze Web model sandaletini kullanıyorum.

HAVLU

REİ markasının mikrofiber havlusunu kullanıyorum. Hem çok hafif ve azıcık yer kaplıyor hem de çabucak kuruyor.

ŞORT

Koşarken ya da sıcak havalarda hafif ve kolay kuruyan bir şort kullanıyorum.

Bunların dışında sosyal ortamlarda giyebileceğim 1 tişört, 1 şort, 1 tayt ve 1 elbise  taşıyorum.
– 4 adet normal çorap 1 adet yün çorap
– İç çamaşırı (Bazı kadın arkadaşlar bisiklet kullanırken kullandığım özel bir sütyen olup olmadığını sordular. Hayır, özel bir sütyen kullanmıyorum.)
– Bikini
– Güneş gözlüğü

Kıyafetlerini nerede yıkıyorsun diye çok kişi soruyor. Yoldayken genelde elimde yıkıyorum kıyafetlerimi uygun bulduğum ortamlarda. Az eşyam olduğu için de elde yıkamak çok zamanımı almıyor.  Tabiki de her gün yıkama şansım olmuyor aynen her gün yıkanma şansımın olmadığı gibi. Para verip de çamaşırhanelerde çok sık yıkatmıyorum.

Çoğu acemi gezgin çeşit çeşit kıyafetle yola çıkar, sırt çantasının yükünün altında ezildikçe fazlalıklardan kurtulur.  Aynı şekilde bisikletle pedallarken de az yükle rampalarda zorlanmazsınız.

Ah biz kadınlar değişik değişik giyinmek istiyoruz, her fotoğrafta değişik kıyafetler içinde poz vermek istiyoruz ama sırt çantanın limitlerinin dışına çıkmamayı yolculuk sana öğretiyor.

Aaa bu arada yanımda taşıdığım en önemli şeyi unuttum; gelinlik 🙂

Gelinlikli bisikletli kadın
Nasıl yakışmış mı?

Şaka şaka! :)) Şili’deyken bir arkadaşımdan bulmuştum bu gelinliği. Sadece fotoğraf çekimi için kullanmıştım :)) Yerel kadın kıyafetleri ile çekildiğim fotoğraflardaki tüm kıyafetler sadece fotoğraf çekimi için, yoksa henüz delirmedim onları yanımda taşıyacak kadar :))

Category: Ekipman
Tags: Ekipman

Yorum yapılmamış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Bunlarda İlginizi Çekebilir